31.2 C
Ankara
33 C
İstanbul
38 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıSalgında 5 bin 320 kişiye iş istihdamı sağlandı

  Salgında 5 bin 320 kişiye iş istihdamı sağlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 2020 yılında pandemi süreci olmasına rağmen kentte 5 bin 320 kişiye iş istihdamı sağlandığını söyledi.

  Vali Hamza Aydoğdu,  beraberindeki heyetle birlikte Organize Sanayi Bölgesinde pandemi sürecinde aralıksız üretim yapan  fabrikaları ziyaret etti. 

  “GÖÇ, İSTİHDAM YARATIYOR”

  32 ülkeye tekstil ürünü ihrac eden bir fabrikayı da ziyaret eden Aydoğdu, ”Bu fabrikada çalışan yaklaşık 2 bin kişinin yüzde 50’si kadın çalışan. Birçokta engelli kardeşimiz burada çalışıyor. Biz fabrikalarımızla gurur duyuyoruz. Böyle bir istihdamın kentte olmasından dolayı çok mutluyum. Dünya büyük bir krizle boğuşuyor. Aksaray bu ekonomik kriz ve salgın sürecine rağmen 5 bin 320 kişiyi 2020 yılı içerisinde istihdama kattı. Bu çok önemli bir rakam. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

  Salgın döneminde 5 bin 320 kişiye iş istihdamı sağlandı
  Salgın döneminde 5 bin 320 kişiye iş istihdamı sağlandı

  Aydoğdu, son 5 yıl içerisinde Aksaray’ın nüfusunun 40 bin kişi arttığını ifade etti. Aksaray’ın ciddi manada göç aldığını ve nüfusunun gün geçtikçe arttığını vurgulayan Aydoğdu, “Bu göçün en önemli nedeni iş istihdamının olması. Bu durum Aksaray adına çok sevindirici. Bu kriz süreci ve salgın döneminde yani 2020 yılı içerisinde Aksaray’da iş istihdamında büyük artış oldu. Bu durum bizleri son derece mutlu etti.” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler