TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanSalgın kontrolünde yeni tedaviler de devreye alınacak

  Salgın kontrolünde yeni tedaviler de devreye alınacak

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada salgın kontrolünde yeni tedavilerin de devreye alınacağını duyurdu

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu sonrası basın açıklamasında salgın kontrolünde artık yeni tedavilerin de devreye alınacağını kaydetti.

  Bakan Bilim Bilim Kurulu Toplantısı sonrası alınan sonuçları açıkladı. Bakan Koca açıklamasında sağlık çalışanlarından 2 doz inaktif olmuş ve hatırlatma dozunu mRNA veya inaktif aşı olanlara isteğe bağlı olarak bir hatırlatma dozu olabileceğini söyledi.

  Bakan Koca Favipiravir ile ilgili “Çeşitli çalışmalarda virüse karşı etkin olduğu düşünülerek farklı ülkelerde özellikle ayaktan hastalarda ve belli gruplarında kullanılmıştır. Kullanılan hasta gruplarındaki gerçek yaşam verileri değerlendirildiğinde etkinliği ile ilgili çıkan sonuçlara göre daha önce belirtilen kullanımın da kaldırılarak bundan sonraki süreçte kullanım endikasyonuna kişinin hekimi hastanın klinik durumuna göre karar verebilecektir.” dedi.

  Bakan Koca yeni tedaviler ilgili Molnupiravir ilacının tedavi rehberine ekleneceğini de duyurdu. Koca açıklamasında” Favipiravir ve Molnupiravir’in kullanımı ile ilgili yeni düzenleme tedavi rehberine eklenecektir.” dedi.

   “Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi daha yapacağız”

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi daha yapacağını açıkladı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi Direktörü Hans Kluge’nin koronavirüsle mücadelede Türkiye’nin Avrupa ülkelerini destekleme teklifine teşekkür ettiği açıklamasına yanıt verdi. Bakan Koca, Twitter hesabından Kluge’nin paylaşımını alıntılayarak, şu açıklamada bulundu:

  “Sayın Hans Kluge, pandeminin başından itibaren Türkiye’nin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde uluslararası dayanışmaya verdiği katkıya dikkat çektiğiniz için teşekkür ediyorum. Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi daha yapacağımızın müjdesini de sizinle paylaşmak istiyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler