TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSaldırıya uğrayan doktora validen ziyaret

  Saldırıya uğrayan doktora validen ziyaret

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan Devlet Hastanesi’nde vücudunun bütün röntgenini çekmediği gerekçesiyle hastası M.T. tarafından saldırıya uğrayan doktor Dr. Vedat Oran’ı ziyaret etti.

  Kurtalan Devlet Hastanesi’ne 4 Haziran günü halsizlik şikayetiyle gelen M.T., Dr. Vedat Oran tarafından muayene edildi. Muayene sonrası hastanın rutin kan tahlilleri yapılarak, röntgeni çekildi. İşlemlerinin ardından Dr. Vedat Oran’ın yanına gelen M.T., iddiaya göre, ‘Senden tüm vücut röntgenini istedim, neden çekmedin? Dedi. Dr. Oran da bunun mümkün olmadığını söyledi.

  Bunun üzerine M.T., doktoru darbetmeye başladı. Dr. Oran’ın odaya giren meslektaşları ve güvenlik görevlileri M.T.ye müdahale ederek uzaklaştırdı. Saldırı nedeniyle beyaz kod verildi. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, Dr. Vedat Oran’ın da şikayetçi olması üzerine M.T. gözaltına alındı. M.T., yüzde 67 zihinsel engelli raporu olduğu gerekçesiyle bu sabah işlemlerinin ardından adli kontrol şartı konularak serbest bırakıldı. 

  Saldiriya ugrayan doktora validen ziyaret 1 - yerel haberler - haberton
  Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan Devlet Hastanesi’nde vücudunun bütün röntgenini çekmediği gerekçesiyle hastası M.T. tarafından saldırıya uğrayan doktor Dr. Vedat Oran’ı ziyaret etti.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twiter hesabından olayla ilgili açıklama yaparak, “Kurtalan’daki şiddet olayı sebebiyle Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği karardan yanlış sonuçlar çıkarılmamalı, kararı saygıyla karşılamalıyız. Olayın adli merciye intikalinde, şüphelinin yüzde 67 engelli olduğu anlaşıldı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının sebebi budur. Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı titizlikle yürütüyor. Şüpheli hakkında TCK 32 kapsamında gerekli raporun alınması için Siirt Adli Tıp Şube Müdürlüğü’ne sevk yapıldı. Rapor yarın tanzim edilip, hukuki süreç yürütülecek. Yasaya güven tam olmalı” ifadelerini kullandı.

  ‘SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ’

  Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Dr. Vedat Oran’a Kurtalan Devlet Hastanesi’nde geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Hastanesi girişinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Çağlar Tekin ile İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür ve hastanenin Başhekimi Uzm. Dr. Vehbi Yağız tarafından karşılanan Vali Hacıbektaşoğlu olaydan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

  Saldiriya ugrayan doktora validen ziyaret 2 - yerel haberler - haberton
  Saldırıya uğrayan doktora validen ziyaret

  Bu tür olayların Siirt’te yaşanmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Vali Hacıbektaşoğlu, “Hekimlerimiz, çocuklarına, annelerine, babalarına göstermeye fırsat bulamadığı şefkati, sevgiyi ve hoşgörüyü hastasına veriyor. Ani bir şiddetin gelmesi çok fazla kırıcı oluyor. Biz her türlü şiddeti reddediyoruz. Hepimiz elimizden geleni yapacağız. Her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz.

  Sağlık Bakanımız doktorumuzu arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler, tekrar selamlarını iletiyorum. İçişleri Bakanımızı bilgilendirdim çok geçmiş olsun dileklerini iletmemizi istediler. Adalet Bakanımızın çok yakından olayı takip ettiğini biliyorum. Hekimimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

  HEKİMSEN üyesi sağlık çalışanları da hastane önünde açıklama yapıp, şüphelinin serbest bırakılmasını protesto ederek acil servis hizmeti hariç bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler