TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriSakatlanınca vücut geliştirmeye yöneldi şampiyon oldu

  Sakatlanınca vücut geliştirmeye yöneldi şampiyon oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir’de futbol oynarken sakatlanınca vücut geliştirmeye yönelen Emrah Yeşilkaya Türkiye şampiyonu oldu

  İzmir’de, sakatlandığı için amatör olarak oynadığı futbolu bırakan Emrah Yeşilyayla (38), hızla kilo almaya başlayınca vücut geliştirmeye yöneldi. 54 kilo verdikten sonra vücut geliştirmede Türkiye şampiyonu ve dünya 7’ncisi olan Yeşilyayla, “Bazı antrenörler parmağım olmadığını bilmez. Bu olaydan 3 ay sonra şampiyon oldum. Avrupa ve dünya şampiyonu olana kadar devam edeceğim” dedi.

  Tekstil atölyesinde son ütücü olarak çalışan Emrah Yeşilyayla, 2004-2006 sezonunda Torbalı Belediye Spor‘da amatör futbol oynarken sakatlık yaşadı. Çapraz bağları koptuğu için futbolu bırakmak zorunda kalan Yeşilyayla, 127 kiloya kadar çıktı. Kilo vermek için 16 yıl önce vücut geliştirmeye başlayan Yeşilyayla, zamanla kendisini geliştirip, antrenörlük sertifikası aldı. 31 Mart-4 Nisan’da Antalya’da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde kendi kategorisinde, 73 kiloda Türkiye şampiyonu olmayı başaran Yeşilyayla, yeni hedefleri olduğunu söyledi. 

  ” Avrupa ve dünya şampiyonu olana kadar devam edeceğim”

  ‘ŞAMPİYON OLDUM, MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİM’

  Vücut geliştirme sporunu çok sevdiğini ve kendisini geliştirmeye devam ettiğini anlatan Emrah Yeşilyayla, “Amatör futbol oynarken bir sakatlık yaşadım ve çapraz bağlarım koptu. Futboldan soğuduğum için sporu bırakmıştım. 127 kiloya kadar çıktım ve o halimden sıkılınca spora başlama kararı aldım. Vücut geliştirme sporunu sevip, devam ettim. Bu yıl Antalya’da yapılan yarışmada şampiyon oldum, milli takıma seçildim ve Barselona’ya gittim. Dünya 7’ncisi olarak döndüm” dedi.

  Spora başlarken tek amacının kilo vermek olduğunu dile getiren Yeşilyayla, gram hesabıyla ve hep kaliteli beslenmeye özen gösterdiğini vurguladı. Yeşilyayla, “Bir tekstil şirketinde son ütücüydüm. Zor bir işti ama işten çıkıp, her gün spor salonuna gidiyordum. Saat 23.00’e kadar antrenman yapıp, 06.30’da kalkarak mesaiye başlıyordum. Bu tempo 7 yıl sürdü. Daha sonra antrenörlük belgemi aldım ve bunu meslek edindim. Vücut geliştirmeyle ilgili çok sayıda kurs ve seminerlere katıldım. Bu da bana şampiyonluk getirdi” diye konuştu.

  ” Bir tekstil şirketinde son ütücüydüm. Zor bir işti ama işten çıkıp, her gün spor salonuna gidiyordum. Saat 23.00’e kadar antrenman yapıp, 06.30’da kalkarak mesaiye başlıyordum”

  ‘KAZA GEÇİRDİM, SOL PARMAĞIM KOPTU’

  Fazla kiloları nedeniyle sosyal yaşantısının azaldığını ve tepkilerle karşılaştığını dile getiren Emrah Yeşilyayla, 6 ay içinde 87 kiloya düştüğünü belirterek, yağ kütlesi gidince kendisini yeniden keşfettiğini anlattı. Hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirten Yeşilyayla, “Mart ayındaki yarışmadan önce salonda bir kaza geçirdim ve sol işaret parmağım koptu. Parmağımı kurtaramadılar. Bana ait olan salonda koşu bantlarının bakımını yapıyordum, bir dalgınlık sonucu elimdeki bezi silindir yakaladı ve parmağım koptu. 35 gün hastanede yatıp, çıktım. Yılmadım, usanmadım ve çalıştım. Bazı antrenörler parmağım olmadığını bilmez. Bu olaydan 3 ay sonra şampiyon oldum. Avrupa ve dünya şampiyonu olana kadar devam edeceğim” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler