20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSahiplendiği cüce keçiyi bebek bezi ile gezdiriyor

  Sahiplendiği cüce keçiyi bebek bezi ile gezdiriyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İstanbul’da keçilere ilgisi olan Ömer Kara sahiplendiği cüce keçiyi bebek bezi takarak gezdiriyor

  Esenler’de yaşayan ve keçilere olan ilgisinin peşinden giden Ömer Kara, uzun süredir aradığı cüce keçi ırkından bir keçiyi Büyükçekmece’de bulup aldı. Bir aydır keçiyle beraber yaşayan Kara, keçisini gezdirirken bebek bezi dahi kullanıyor.

  Sahiplendigi cuce keciyi bebek bezi ile gezdiriyor 3 - yaşam - haberton
  Sahiplendiği Cüce Keçiyi Bebek Bezi Ile Gezdiriyor

  İstanbul Esenler’de yaşayan Ömer Kara isimli vatandaş keçilere olan merakı nedeniyle evinde evcil hayvan olarak keçi besliyor. Daha önceden 2 keçiyle beraber yaşayan Kara uzun süredir almak istediği cüce keçi ırkını Büyükçekmece’de bir çiftlikte buldu. Uzun ısrarlar sonucu çiftlik sahibinden aldığı cüce keçi ile bir ay boyunca beraber yaşayan Ömer Kara, gittiği her yere keçisi Zeytin’i de götürüyor. Kara, kimi zaman da keçisinin altına çocuk bezi giydirip parkta gezintiye çıkıyor. Evcil hayvan olarak karşılarında keçi görenler de şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Özellikle çocukların ilgi odağı haline gelen Zeytin ile fotoğraf çektirmek için sıraya girenler de oluyor.

  Sahiplendigi cuce keciyi bebek bezi ile gezdiriyor 2 - yaşam - haberton
  Sahiplendiği Cüce Keçiyi Bebek Bezi Ile Gezdiriyor

  “BEN NE YAPIYORSAM O DA BENİM PEŞİMDE”

  Keçilere karşı olan ilgisini ve cüce keçi hayalini anlatan Ömer Kara, “Cüce keçi benim hep hayalimdi. Bundan önce iki tane keçim vardı onlar büyüyen cinsti şimdi büyümeyen cins aldım onu besliyorum. Büyükçekmece‘de bir çiftlik sahibinden aldım. Nadir bir hayvan olduğu için önce vermek istemedi ama ısrarı üzerine aldım. Bir aydır beraberiz, biberonla besliyorum. İyice yakınlaştık, beraber yatıyoruz, beraber kalkıyoruz, beraber yemek yiyoruz. Ben ne yapıyorsam o da benim peşimde. İnsanların tepkileri çok farkı oluyor çünkü dışarıda hep kedi, köpeğe alıştıkları için keçi görünce tuhaf oluyorlar. Bu da benim hoşuma gidiyor. Ben de bir farklılık yaratmak istedim ve keçi aldım.  Keçi insanlarla yaşayabiliyor, çok cana yakınlardır. İsmi Zeytin” dedi.

  Keçiyi gören vatandaşlardan bazıları ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını ifade ederken bazıları da keçinin evcil hayvan olabileceğini söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler