TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamŞahintepe Mahallesi sakinlerinden toplu dava

Şahintepe Mahallesi sakinlerinden toplu dava

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Başakşehir Şahintepe Mahallesi’ne yapılmak istenen kentsel dönüşüme ve çıkarılan imar yasasına karşı mahalle sakinleri bugün Bölge İdare Mahkemesi binasına giderek toplu olarak iptal davası açtı. 

Başakşehir ilçesindeki Şahintepe Mahallesi’ne yapılmak istenen kentsel dönüşüm projesine mahalle sakinlerinin gösterdiği tepkiler devam ediyor. Şahintepe Barınma Hakkı Meclisi bugün Bağcılar Mahmutbey Mahallesi’nde bulunan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı önünde toplantı. 

Grup, 15 Aralık 2020 tarihinde askıya çıkan imar uygulamasına karşı dava açmadan önce basın açıklaması yaptı ve sloganlar attı. Grup adına basın açıklamasını Kübra Altay ve Cengiz Tokmak okudu. Basın açıklamasının yapıldığı sırada grup ara ara sloganlar attı. Açıklamanın ardından yaklaşık 100 mahalle sakini imar yasasının iptali için dava açmak üzere İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı binasına girdi. 

“9 aydır çok büyük mücadeleler veriyoruz”

Barınma Hakkı Meclisi’nin koordinasyonunu yapan mahalle sakinlerinden Nagihan Kamçı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mahalleli olarak sorularına muhatap bulamadıklarını ifade eden Kamçı, “Biz yerlerimizin kesildiğini, bölündüğünü söylediğimiz halde bize cevaplar verilmedi. Bütün sorularımız cevapsız bırakıldı. Ayrıca bu pandemi döneminde yapıldı. Biz evden çıkamıyorken bize bir askı çıktı. Şahintepe’den Ataşehir’e kim gidebilir. Bu askı Ataşehir’de çıktı. Bugün hukuk mücadelemize başladık ve davalarımızı açıyoruz. Hukuk yoluyla hakkımızı sonuna kadar arayacağız. ” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler