TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSağlık çalışanlarına yakın savunma eğitimi

  Sağlık çalışanlarına yakın savunma eğitimi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır’da Ju Jitsu Federasyonu Yakın Savunma Teknik Kurul Görevlisi Mücahit Yılmaz (30), sağlık çalışanlarına yakın savunma eğitimi vermeye başladı. 

  Yılmaz, “Biz sağlık çalışanlarına, şiddete şiddetle karşılık vermeyi öğretmiyoruz. Saldırganı kontrol altına almayı öğretiyoruz. Böylelikle ortamda güvenlik alanı oluşmasını hedefliyoruz” dedi. 

  Türkiye’de özellikle son dönemde artan sağlık çalışanlarına şiddet haberlerinin ardından Diyarbakır’da yaşayan Ju Jitsu Federasyonu Yakın Savunma Teknik Kurul Görevlisi Mücahit Yılmaz, sağlıkçılara ücretsiz eğitim vermeye başladı. Yılmaz, sağlık çalışanlarına uğradıkları saldırıyı bertaraf ederek, her koşulda nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrettiklerini söyledi. 

  Sağlık çalışanlarına yakın savunma eğitimi
  Sağlık çalışanlarına yakın savunma eğitimi

  Sağlıkta şiddete sessiz kalamadığını ve destek amaçlı eğitim programını düzenlediğini ifade eden Yılmaz, “Sağlık çalışanlarına gönüllü olarak ücretsiz savunma seminerleri ve uygulamalı dersleri vermekteyiz. Biz sağlık çalışanlarına şiddete şiddetle karşılık vermeyi öğretmiyoruz. Saldırganı kontrol altına almayı öğretiyoruz. Böylelikle ortamda güvenlik alanı oluşmasını hedefliyoruz. Krav maga, pars taktikleri gibi yakın savunma eğitimleri veriyoruz. Programlarımızı bu şekilde düzenledik. Emniyet personeline ve askeri personele de eğitim veriyoruz” diye konuştu.

  Diyarbakır'da ju jitsu federasyonu yakın savunma teknik kurul görevlisi mücahit yılmaz (30), sağlık çalışanlarına yakın savunma eğitimi vermeye başladı.  
  Diyarbakır’da Ju Jitsu Federasyonu Yakın Savunma Teknik Kurul Görevlisi Mücahit Yılmaz (30), sağlık çalışanlarına yakın savunma eğitimi vermeye başladı. 

  ‘BENİM DE BAŞIMA GELEBİLİR’

  Ücretsiz eğitim programına katılan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Zeynep Uçar (21), “Şu anda sağlık çalışanlarına yönelik artan bir şiddet var. Bunun önüne geçmek için bu kursa geldim. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Yakın savunmada bütün hareketleri öğreniyoruz. Bıçak saldırısında, yumruklu saldırılarda ve her koşulda nasıl hareket etmemiz gerektiğini öğrendik. Her derste yeni hareketler öğrenmeye devam ediyoruz” ifadesini kullandı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler