16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriSağlık çalışanları için 20 milyon maske ürettiler

  Sağlık çalışanları için 20 milyon maske ürettiler

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kurumu bünyesindeki tutuklu ve hükümlüler, koronavirüs salgınının başladığı Mart ayından bu yana sağlık çalışanları için 20 milyon maske, 1 milyon 734 bin tulum üretti.

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 vakalarının Türkiye’de de görülmesinin ardından sağlık çalışanlarının maske, tulum, kolonla, dezenfektan ile diğer sağlık ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalara devam ediliyor.

  Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kurumu Bünyesindeki Tutuklu Ve Hükümlüler, Koronavirüs Salgınının Başladığı Mart Ayından Bu Yana Sağlık Çalışanları Için 20 Milyon Maske, 1 Milyon 734 Bin Tulum Üretti.

  20 milyon 723 bin 478 maske üretildi

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatıyla İş Yurtları Kurumu bünyesinde sağlık malzemesi üretimi gerçekleştiriliyor. Buna göre İş Yurdu Müdürlüklerinde 16 Mart’tan bu yana 4 aylık dönemde 20 milyon 723 bin 478 maske üretildi.

  Hijyen malzemesi üretimi

  Kovid-19 vakalarının Türkiye’de de görülmesinin ardından sağlık çalışanlarının maske, tulum, kolonla, dezenfektan ile diğer sağlık ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalara devam ediliyor.

  Ayrıca maskenin yanı sıra sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu 1 milyon 734 bin 546 tulum ve tek kullanımlık hastane ürünleri üretimi, 4 milyon 277 bin 803 spanç katlama işi gerçekleştirildi. Hijyen ve temizlik malzemesi üretimi kapasitesini de artıran İş Yurtları Kurumu, son 4 ay içerisinde 102 ton kolonya ve 3 bin 240 ton temizlik ve hijyen malzemesi üretimi de gerçekleştirdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler