TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
20 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanSağlık çalışanları aşılanmaya başladı

  Sağlık çalışanları aşılanmaya başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çin’den gelen CoronaVac aşısı, sağlık çalışanlarına Türkiye’nin dört bir yanında uygulanmaya başladı.

  Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama için Türkiye’nin dört bir yanından aşılama haberleri gelmeye başladı.

  KIRIKKALE’DE UYGULANDI

  Çin’den getirilen ve dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu üyelerine yapılan Covid-19 aşısı, Kırıkkale’de sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Merkezi Hekim Randevu Sistemi  üzerinden aşı randevusunu alan sağlık çalışanları, semt polikliniğinde aşılanmaya başlandı. 

  ‘5 BİN 200 DOZ AŞI GELDİ’

  Koronavirüs aşısı olan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “Daha önceden oluşturduğumuz aşı birimlerimizde sağlık çalışanlarımızla birlikte bu aşıları yapmaya başladık. Aşılar tüm kamu ile özel hastanelerle birlikte, aile sağlık merkezlerinde ki aşı birimlerinde vatandaşlarımıza randevulu bir şekilde yapılmaya başlanacaktır. İlimize 5 bin 200 doz aşı geldi. Bu aşıların öncelikle sağlık personelimizin tamamına iki doz şeklinde 28 gün arayla yapılacak” dedi.

  ANTALYA’DAN DA AŞILAMA HABERİ VAR

  Antalya’ya hafta sonu gelen 28 bin 880 doz CoronaVac aşısı, kentteki bin merkeze bağlı bin 200 poliklinikte bugün itibariyle sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gelerek aşı oldu. Dün akşam elektronik sistemden randevu alan Hülür ve sağlık çalışanları hastane bünyesinde kurulan 25 aşı odasına sırayla alınarak aşılandı.

  Sağlık çalışanları aşılanmaya başladı
  Sağlık çalışanları aşılanmaya başladı

  Aşı olan Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, ilk önce sağlık çalışanlarının aşılandığını söyledi. Geçen hafta 28 bin 880 doz aşının geldiğini kaydeden Dr. Hülür, kamu hastaneleri, aile sağlığı merkezleri, özel hastaneler olmak üzere aşı odası sayının binden fazla olduğunu söyledi. Mobil uygulama üzerinden aşılarının doz takibinin yapabileceğini de ifade eden Dr. Hülür, “Koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık çalışanları da tedavilerinin üzerinden 1 ay geçmişse onlar da aşılanacak” dedi.

  İSTANBUL’DA AŞILAMA DEVAM EDİYOR

  İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’nde Çin’den getirilen CoronaVac aşısı sağlık çalışanlarına yapılmaya başladı.

  İlk aşıyı olan doktor, ağrı ve sızı hissetmediğini belirtti. “Her şey yolunda işliyor” diye belirten doktor aşının tüm millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

  MARDİN’DE DE UYGULAMAYA GEÇİLDİ

  Mardin’de, sağlık çalışanlarına koronavirüs aşısının ilk dozu, kent genelindeki sağlık kurumlarında oluşturulan 62 uygulama odasında yapılmaya başlandı.

  Vali Mahmut Demirtaş, “İnşallah yakın zamanda vatandaşlarımıza da aşı yaptıracağız. Bu aşının yapılması, her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Tedbirleri elden bırakmamalıyız” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler