TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriSağlık Bakanlığı verileri: Yüzde 97'si aşısız

Sağlık Bakanlığı verileri: Yüzde 97’si aşısız

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Diyarbakır’da yoğun bakım ve servislerde tedavi gören hastaların yüzde 97’sinin aşısızlar olduğunu kaydetti

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Covid- 19 vaka oranlarında kırmızı kategoride yer alan Diyarbakır’da istenilen aşılama seviyesine ulaşılamadı. Sağlık Bakanlığı kente 40 bin toz yeni aşı gönderirken, yoğun bakım ve servislerde tedavi gören hastaların yüzde 97’sinin aşı olmayanlardan oluştuğu belirtildi.

Diyarbakır’da Covid-19  vaka oranları her geçen gün artıyor. Sağlık Müdürlüğü verilerine göre günde 1700 ila 2000  arasında yeni vakaya rastlanıyor. Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan 110 filyasyon ekibi köy köy, cadde cadde hatta ev ev dolaşarak vatandaşların aşı olması için ikna çabalarını sürdürüyor.  Ekipler ayrıca evde korona tedavisi gören vakaların da ilaçlarını vererek, takibini yapıyor.

Saglik bakanligi verileri diyarbakir hastalarin yuzde 97si asi 2 - sağlık haberleri - haberton
Sağlık bakanlığı verileri: yüzde 97’si aşısız

Diyarbakır Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 6 katı sadece koronavirüs  hastalarına ayrıldı. Hastane yetkilileri, yoğun bakım ve servislerde tedavi gören hastaların yüzde 97’sinin aşı olmayanlardan oluştuğunu belirtti. Diyarbakır’da bir ve ikinci Doz aşılama oranların toplamı yüzde 20 oranında olduğu öğrenildi. Vaka oranları 100 binde 400 ila 500 arasında seyreden kentte  Kurban Bayramı ve artan düğün ile taziyelerin vakaların artışında önemli etken olduğu kaydedildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler