TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
23.2 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSağanak yağış Keçiören'de zor anlar yaşattı

  Sağanak yağış Keçiören’de zor anlar yaşattı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Başkent Ankara’da dün öğleden sonra etkili olan sağanak yağış Keçiören’de birçok bina ve iş yerinin sular altında kalmasına neden oldu. Sağanak yağışa trafikte yakalanan araç sahipleri ve yayalar da zor anlar yaşadı.

  Yağmurun dinmesiyle birlikte Keçiören Belediyesi ekipleri hasar gören yol, iş yeri ve binalarda temizlik çalışması başlattı. Gece geç saatlerden sabaha kadar sürdürülen çalışmalarla su altında kalan bodrum katları temizlendi, yollarda biriken kum ve çakıl ise süpürüldü.

  Sağanak yağış keçiören'de zor anlar yaşattı
  Sağanak yağış Keçiören’de zor anlar yaşattı

  “DERS ALMALIYIZ”

  Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyenin sorumluluk alanı içinde ve dışında kalan tüm bölgelerde vatandaşa el uzattıklarını aktararak, “Ankara’mız için zor bir gündü. Evleri, iş yerlerini su bastı, istinat duvarları çöktü. Bu hadiselerden ders almalıyız. Özellikle de Büyükşehir Belediyesi! Altyapı yatırımına derhal ağırlık verilmeli! Geceyi cadde, sokak, ev ve iş yerlerinde temizlik yaparak geçirdik. Yağıştan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, her zaman yanlarındayız.” dedi.

  “KENTSEL DÖNÜŞÜME ENGEL OLUNMAMALI”

  Başkent ankara’da dün öğleden sonra etkili olan sağanak yağış keçiören’de birçok bina ve iş yerinin sular altında kalmasına neden oldu. Sağanak yağışa trafikte yakalanan araç sahipleri ve yayalar da zor anlar yaşadı.
  Başkent Ankara’da dün öğleden sonra etkili olan sağanak yağış Keçiören’de birçok bina ve iş yerinin sular altında kalmasına neden oldu. Sağanak yağışa trafikte yakalanan araç sahipleri ve yayalar da zor anlar yaşadı.

  Yaptığı açıklamada kentsel dönüşümün ne kadar önemli olduğunu da vurgulayan Altınok şunları aktardı:

  Kentsel dönüşüm projemizin ne kadar doğru bir karar olduğunu görüyoruz. Dün bir can kaybı olmadı; ama önlem alınmazsa yarın ne olacağını bilemeyiz, maddi ve manevi kayıpların önüne geçemeyiz. Kentsel dönüşüm insan sağlığı için çok önemli. Eskiyen binalarda vatandaşlarımızın ne olacağı belli değil. Bu yüzden Büyükşehir Belediye Başkanı kentsel dönüşüm planlarımızı engellemeyi bırakmalı.

  İnsanlarımızın huzur içinde, güvenle yaşayabileceği bir şehir için yaptığımız planlara engel değil destek olmalıdır. Biz asla engel olmuyor, bütün hizmetlerde gereken desteği veriyoruz. Belediye Başkanları şehrin gününü değil geleceğini yönetir. Bugün ve gelecekte, her türlü felakette veballeri ve sorumlulukları vardır. İnşallah bu tür sıkıntıları bir daha yaşamayız, tedbiri alacağız, takdir yüce Allah’ın.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler