31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSağanak hayatı olumsuz etkiledi

  Sağanak hayatı olumsuz etkiledi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Bursa’da etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintisi oluştu. Rögarların tıkanması nedeniyle taşkınlara neden oldu.

  Yağış nedeniyle yollarda su birikintisi oluşurken, rögarın tıkanmasıyla asfalt zarar gördü, sağanağa sokakta yakalananlar da zor anlar yaşadı.

  Kent genelinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintisi oluştu. Rögarların tıkanması nedeniyle taşkınlara neden oldu. Yıldırım ilçesi Ankara Yolu Caddesi Yüksek İhtisas Kavşağı’nda rögarın tıkanmasıyla kanalizasyondaki su asfalta zarar verdi. Bu nedenle yavaşlayan trafikte zincirleme kaza meydana geldi. Kavşağın bat-çık bölümünde oluşan su birikintisi sürücülere zor anlar yaşattı. Merkez Yıldırım ile Osmangazi ilçesini birbirinden ayıran Gökdere’de taşkın oluştu. Düşük olan debisi sağanakla birlikte arttı. Sağanakta işe gitmek için sokakta bulunan vatandaşlar da zor anlar yaşadı. BUSKİ ekipleri tıkanan rögarları açmak için çalışmalara başladı.

  Sağanak hayatı olumsuz etkiledi
  Sağanak hayatı olumsuz etkiledi

  Öte yandan Bursa Valiliği sağanakla ilgili uyarıda bulundu. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

  Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; İlimizin güney ve doğu kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler