TRY - Türk Lirası
EUR
11,1860
USD
9,6039
GBP
13,2268
CNY
1,5046
RUB
0,1364
18.7 C
Ankara
18.8 C
İstanbul
21 C
İzmir
22 Ekim 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarRutin deyip geçmeyin

  Rutin deyip geçmeyin

  Avatar of ayşe köse
  Ayşe Kösehttps://haberton.com/
  Ayşe Köse, Okul öncesi öğretmenliği mezunu. 10 yıllık çalışma hayatının 2 yılını koordinatör olarak , 3 yılını ise okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptı. Son 5 yıldır da anaokulu müdürü ve eğitim koordinatörlüğü yapmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ne haber nasıl gidiyor hayat diyenlere, ne olsun rutin şeyler işte diye cevap veriyoruz. Halbuki kimimizin rutini başkasının hayali.

  Biz kıymetini bilemiyoruz. Bizler sabah kalkıp, sıcacık evimizde karnımızı doyurup işe gidiyoruz. Akşam dönecek bir evimiz, sıcak bir aşımız, ve güzelce uyuyacağımız yatağımız oluyor. Kimi zaman bir kafede keyfi oturup birşeyler içiyoruz, kimi zaman bir yerlerde birşeyler yiyoruz. İşte bizim, rutin şeyler işte diye küçümsediğimiz ama hayatımızın düzgün akışı bu.

  Neden mi başkalarının hayali? Bazı rutinler o kadar üzücü ki, sizi o küçümsediğiniz cümleye bin pişman ediyor. Öyle rutinler var ki boğazınız düğümleniyor. Sizin hiç her gün hastaneye gitmek gibi bir rutininiz oldu mu? Ya da aylarca hastanede kalmak zorunda olup, her sabah hastanede gözünüzü açtığınız? Her gün iyileşmesi için dua edip ve bir gün daha gördüğünüze şükrettiğiniz bir sevdiğiniz? Park da, sokakta uyudunuz mu günlerce aylarca? Karnınızı doyurmak için koca kış gece gündüz soğukta çalıştınız mı?

  Rutin deyip geçmeyin
  Rutin deyip geçmeyin

  Cevabınız hayır mı? Şimdi iki kere daha düşünün. Ne olsun abi rutin işte hep aynı şeyler derken. Ben öyle yapıyorum. Unutmayın sizin rutininiz başkasının hayali. Sağlıkla geçirdiğiniz, karnınız tok uyduğunuz, sevdiklerinizin sağlıklı olduğu her anın kıymetini bilin. Herkese sağlıklı, hastalığın olmadığı, sağlıkla uyanıp işimize gücümüze gittiğimiz rutinli günler dilerim.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler