TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerRusya'dan tahıl ihracatı açıklaması

  Rusya’dan tahıl ihracatı açıklaması

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Rusya’dan tahıl ihracatı açıklaması: “Rusya, Ukrayna’nın Karadeniz limanlarından tahıl ihracatını hiçbir zaman engellemedi. Aksine Karadeniz ve Azak Denizi’nde iki insani deniz koridoru sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.”

  Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Rusya, Ukrayna’nın Karadeniz limanlarından tahıl ihracatını hiçbir zaman engellemedi. Aksine Karadeniz ve Azak Denizi’nde iki insani deniz koridoru sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Sorun, yüksek mayın tehlikesi ve Kiev’in gemileri vurma tehdidi. Bu, karasularında güvenli navigasyonu imkansız hale getiriyor” denildi.

  “AB KENDİ GIDA GÜVENLİĞİYLE İLGİLENİYOR”

  Öte yandan, Rusya Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tahıl ihracatına bağımlı olduğunu, Ukrayna’dan ziyade kendi gıda güvenliğini düşündüğünü belirterek, “Ayrıca AB hala çoğunlukla tahıl ithalatına bağımlıdır, bu nedenle Ukrayna tahılını kurtarmak için acil ihtiyaç hakkında bağırırken, aslında kendi gıda güvenliği ile ilgilenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler