TRY - Türk Lirası
EUR
20,676
USD
18,817
GBP
23,284
CNY
2,791
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaDış HaberlerRusya HaberleriRus uçaklarının Ukrayna üzerindeki sorti sayısı azaldı

Rus uçaklarının Ukrayna üzerindeki sorti sayısı azaldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İngiliz istihbarat raporunda, Rus uçaklarının Ukrayna üzerindeki sorti sayısının azaldığı belirtildi.

İngiliz istihbarat raporunda son aylarda Rus taktik savaş uçaklarının Ukrayna üzerinde gerçekleştirdiği sorti sayısının önemli ölçüde azaldığı belirtilerek, bunun nedeninin Ukrayna hava savunmasından kaynaklı yüksek tehdit ve kötüleşen hava koşulları olabileceği açıklandı.

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından Rusya-Ukrayna savaşına dair yayınlanan istihbarat raporunda, son aylarda Rus taktik savaş uçaklarının Ukrayna üzerinde gerçekleştirdiği sorti sayısının önemli ölçüde azaldığı belirtilerek, “Rus savaş uçakları, Mart 2022’de günde 300’e varan seviyelere kıyasla muhtemelen günde onlarca görev gerçekleştiriyor” denildi.

Rus uçaklarının ukrayna üzerindeki sorti sayısı azaldı
Rus uçaklarının Ukrayna üzerindeki sorti sayısı azaldı

Rusya’nın geçen hafta, çatışmada ek bir Su-24M FENCER avcı-bombardıman uçağı ve bir Su-25 FROGFOOT kara saldırı uçağı da dahil olmak üzere 60’tan fazla sabit kanatlı uçak kaybettiği ifade edilen raporda, “Sortilerdeki azalma, muhtemelen Ukrayna hava savunmasından gelen devam eden yüksek tehdidin, Rus uçaklarının uçuş saatlerindeki kısıtlamaların ve kötüleşen havanın bir sonucudur.

Rusya’nın kara saldırısı taktikleri büyük ölçüde görsel tanımlamaya ve güdümsüz mühimmatlara dayandığından, Rus hava kuvvetleri muhtemelen kötü kış havasında düşük oranda kara saldırı operasyonlarına devam edecek” ifadelerine yer verildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler