TRY - Türk Lirası
EUR
20,520
USD
18,823
GBP
22,992
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerRus Büyükelçi Andrey Karlov, törenle anıldı

Rus Büyükelçi Andrey Karlov, törenle anıldı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği görevini yürütürken, suikasta uğrayan Andrey Karlov, 6’ncı ölüm yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Andrey Karlov için görev yaptığı, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde anma töreni düzenlendi. Törene Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, bazı büyükelçiler katıldı. Törende Rus askerleri tarafından büyükelçiliğin bahçesindeki Karlov anıtına çiçek bırakıldı. Daha sonra Büyükelçi Yerhov ve törene katılanlar, anıta karanfil bıraktı. Törende Sergey Rachmaninov’un ‘Elegiac Trio’ adlı eseri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası müzisyenleri tarafından çalındı. 

Rus buyukelci andrey karlov torenle anildia - haberler - haberton
Rus büyükelçi andrey karlov, törenle anıldı

Büyükelçi Yerhov, “Bugün burada dostumuz, sevgili meslektaşımız Andrey Gennadievich Karlov’un anısını yad etmek için bir araya geldik. Alçak kurşunların harika bir insanın hayatını sona erdirmesinin üzerinden 6 yıl geçti. Her yıl 19 Aralık’ta burada toplandığımızda, hava hiçbir zaman güzel olmuyor. Görünüşe göre doğa da böyle bir insanın aramızdan ayrılmasına üzülüyor. Bu, onun davasını, mirasını nasıl devam ettirdiğimizi düşünmemiz için bir sebep başarılı olduğumuza inanmak istiyorum.

Onun davası Akkuyu Nükleer Güç Santrali, TürkAkım doğal gaz boru hattı, ülkelerimizin liderlerinin gündeminde olan enerji ve doğal gaz sektörlerindeki projeler. Onun davası, ülkelerimiz arasındaki rekor ticaret hacmidir. Onun sadece burada büyükelçilikte değil Türkiye’de, Ankara’da anılıyor olması önemlidir. Nereye gidersem gideyim ​​hep onu hatırlıyorlar, ne kadar iyi bir insan olduğundan bahsediyorlar. Sadece görev aşkı açısından değil aynı zamanda kalbinin sesi (güzelliği) açısından da. Bu yıl dönümünün arifesinde sanatçı Hakan Eken bize başvurarak Andrey Gennadievich’in portresini teslim etti, biz de bu portreyi eşine göndereceğiz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler