TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaRTÜK pek çok kanala ceza yağdırmak üzere hazırlık yaptı

RTÜK pek çok kanala ceza yağdırmak üzere hazırlık yaptı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İçindekiler:

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bugün- yarın, RTÜK pek çok kanala ceza yağdırmak üzere hazırlık yapmış durumda. Suçları deprem bölgesinden haber verirken, örneğin; ekrana yansıyan, ‘devlet nerede’ söylemleri, ‘enkaz altında kaldık, devlet bizi yalnız bıraktı’ söyleminin ekrana yansıması” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özel, deprem felaketi nedeniyle bazı televizyonların yaptıkları yayınlar ile ilgili, RTÜK’ün söz konusu kanallara ‘ceza’ yağdırma hazırlığı içerisinde olduğunu söyleyerek, “Birilerinin afeti nasıl yönettiğine ya da krizi nasıl yönetemediğine yönelik algı yönettiğine bakmak lazım. Bugün- yarın, RTÜK pek çok kanala ceza yağdırmak üzere hazırlık yapmış durumda. Suçları deprem bölgesinden haber verirken, örneğin; ekrana yansıyan, ‘devlet nerede’ söylemleri, ‘enkaz altında kaldık, devlet bizi yalnız bıraktı’ söyleminin ekrana yansıması. Bunları söylemek ağır bur suç Türkiye’de. Bunları söyleyenlere ceza yağdırılıyor” ifadelerini kullandı.

RTÜK’E ÇAĞRI

1999’da yaşanan depremde, iktidar aleyhine çıkan gazete manşetlerini basın mensuplarına gösteren Özel, “Bugün o haberleri yazanlara ceza yağdırılıyor” dedi.

RTÜK’e de çağrıda bulunan Özel, bu basın kurumlarına ceza verilirken, vicdanlarının seslerini dinlemeleri çağrısında bulundu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler