TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıRPA teknolojisi ayda 7 bin saat tasarruf sağlıyor

  RPA teknolojisi ayda 7 bin saat tasarruf sağlıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Turkcell Global Bilgi, rutin işleri ‘insansız’ bir şekilde yapan ve ‘dijital çalışan’ olarak adlandırılan RPA teknolojisiyle ayda 7 bin 40 saat tasarruf sağlıyor. Verimliliği artıran RPA teknolojisi, hata oranlarını da sıfıra düşürüyor.

  Turkcell Global Bilgi; RPA teknolojisi ile şirketlere tasarruf avantajı sağlayıp, zaman ve kaynak tüketen rutin işlerin sorumluluğunu üstlenerek şirketlere bu işleri ‘insansız’ bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunuyor. RPA teknolojisi, verimliliği artırırken hata oranlarını da sıfıra düşürüyor, ayrıca zamandan da tasarruf sağlayarak ‘dijital çalışan’ olarak şirketlere 7/24 katkı sunuyor.

   “ROBOTLAR İNSANLARIN ELİNDEN MESLEKLERİNİ DEĞİL İŞ YÜKLERİNİ ALIYOR”

  Kurumlara sundukları çözümler sayesinde sektörlerde dijitalleşmeyi hızlandırdıklarını belirten Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Çağatay Aynur, “Pandemiyle birlikte şirketler dijitalleşmeye hızla entegre oldu. Robotlar da bu sürecin bir parçası haline geldi. Ancak, ne yazık ki bir veya birkaç robota sahip olunarak dijital dönüşüm gerçekleşmiyor.

  Turkcell Global Bilgi olarak dijitalleşmeyi bir kültür olarak benimsiyor ve çalışanlarımıza verdiğimiz robotik süreç otomasyonu ve veri okuryazarlığı eğitimlerini de bu kültürü yaymak amacıyla ayrıca önemsiyoruz. Herkesin bildiği gibi pandeminin bir sonucu olarak iş süreçlerindeki maliyetler de arttı. Bu noktada robotlar, insanların elinden mesleklerini değil rutin olan, zaman alan, maliyet gerektiren ve süreci yavaşlatan işlerini alıyor.

  Böylelikle süreç daha verimli hale geliyor. Bu süreçte gördük ki oluşturmaya çalıştığımız dijitalleşme kültürü, yalnızca belirli şirketlerin sektörlerin değil herkesin sorumluluğunda olmalı. Örnek verecek olursak, kendi imkanlarımızla geliştirdiğimiz EX-Marathon modelimizin kurgusunda; seminer, Ideathon ve Marathonlar ile belirli bir dijitalleşme inisiyatifinin kurumda hem birey hem de bölümler özelinde benimsenmesini sağlıyoruz. İlgili değişime farklı yetenekteki çalışanların farklı şekillerde katkısı olabileceğini göstererek dijitalleşmenin kurum olarak benimsenmesini amaçlıyoruz” dedi.

  7 BİN SAATTEN FAZLA TASARRUF SAĞLANIYOR

  Kurumların dijital dönüşüm süreçlerine öncülük ettiklerini belirten Çağatay Aynur, “Dijitalleşme ile rekabet şartları da tamamen değişti. Günümüzde geleneksel yöntemler ile rekabet etme şansı kalmadı. Daha verimli iş süreçleri tasarlayabilmek ve üreten bir ülke olabilmek için dijital dönüşüme ayak uydurmak zorundayız. Sadece Nisan ayında müşteri hizmetleri operasyonlarımızda 95 robot ile 7 bin saatin üzerinde tasarruf sağlamış olmamız da öncülüğümüzün bir göstergesi” dedi.

  ‘DİJİTAL ÇALIŞAN’ İÇİN SEKTÖR FARK ETMİYOR

  Çağatay Aynur konuya ilişkin açıklamasının devamında, “Robotlarımız sadece müşteri hizmetlerimizde görev yapmıyor, şirket içerisinde insan kaynaklarından finans birimine kadar birçok departmanımızda aktif olarak kullanılıyor. Yurt dışında ve yurt içinde birçok müşterimizin farklı departmanlarında kullanılan toplam 667 robotumuz, 2 bin 77 adet iş sürecinde gerek şirketimiz içerisinde gerekse müşterilerimizin kendi bünyesinde görev alıyor” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler