TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamRize'de ödüllü boğa güreşleri

  Rize’de ödüllü boğa güreşleri

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde gerçekleştirilen 26’ncı Ayder Kültür ve Doğa Festivali’nde, geleneksel ödüllü boğa güreşleri düzenlendi. Boğaların arenada kıyasıya güreşlerini kadın sahipleri de heyecanla izledi.

  Çamlıhemşin Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından 26’ncı Ayder Kültür ve Doğa Festivali düzenlendi. Festival kapsamında Galer Düzü Yaylası’nda ödüllü boğa güreşleri gerçekleştirildi. Ayak, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde 50 boğanın arenada kıyasıya güreşini, vatandaşlar ilgiyle izledi. Boğaları kazananlar birbirlerine sarılıp kutlama yaparken, kadın boğa sahipleri de güreşleri heyecanla takip etti.   

  Rize'de ödüllü boğa güreşleri
  Rize’de ödüllü boğa güreşleri

  ‘BOĞACILIK DEDEDEN KALMA BİR HEVES’

  ‘Sungur’ adını verdiği boğa ile yarışlara katılan Serpil Şahinkovan, “Boğacılık dededen kalma bir heves. Bu boğa kendi ellerimde doğdu, kendim büyüttüm. 5 yaşına geldi. Deneme amaçlı çıkaracağız” dedi.

  ‘KUZU GİBİLER BİZİM İÇİN’

  Boğası büyük orta kategorisinde yarışan Yeliz Ertanç da “Küçüklükten itibaren hep hayvan besledik. Son 5 yıldır bende boğalarla ilgileniyorum. Hiç korkmuyorum, kuzu gibiler bizim için” diye konuştu.

  Rize'nin çamlıhemşin ilçesinde gerçekleştirilen 26’ncı ayder kültür ve doğa festivali'nde, geleneksel ödüllü boğa güreşleri düzenlendi. Boğaların arenada kıyasıya güreşlerini kadın sahipleri de heyecanla izledi.
  Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde gerçekleştirilen 26’ncı Ayder Kültür ve Doğa Festivali’nde, geleneksel ödüllü boğa güreşleri düzenlendi. Boğaların arenada kıyasıya güreşlerini kadın sahipleri de heyecanla izledi.

  Tribünden akrabasının boğasını destekleyen Havva Şen ise “Amcamın kızı ile komşumun boğaları yarışıyor. Ben amcamın kızının boğasını destekliyorum. Burada otururken de çok heyecanlanıyorum. İnşallah kazanacağız” dedi.

  Torunuyla güreşleri izlemeye gelen Bahriye Kus, “Bizim boğalarımızda yarıştı. Torunumla beraber seyrettik. Boğa güreşi kültürümüz ve bu kültürü çocuklarımızla yaşatmak istiyoruz” dedi.

  Boğa güreşleri sonunda dereceye giren boğaların sahiplerine para ödülleri verildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler