28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanRize'de heyelan sonucu ölen kişi sayısı 4'e yükseldi

  Rize’de heyelan sonucu ölen kişi sayısı 4’e yükseldi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Yoğun yağış ve derelerin taşması ile meydana gelen Rize’de heyelan ve sel felaketinde ölü sayısı 4’e yükseldi

  Rize’nin Güneysu ilçesi Ballıdere köyünde heyelan sonucu çöken evin enkazının altında kalan Aynur Karali (66) ile oğlu Mustafa Karali’nin (40) cansız bedenlerine ulaşılırken, ölenlerin sayısı, 4’e yükseldi. Aynur Karali’nin enkaz altında kalan kızı Ayşe Karali (28) dahil kayıp 4 kişiyi arama çalışmaları ise sürdürülüyor. 

  Rizede heyelan sonucu olen kisi sayisi 4e yukseldi 2 - öne çıkan - haberton
  Rize’De Heyelan Sonucu Ölen Kişi Sayısı 4’E Yükseldi

  “Şiddetli su gelmeye başlayınca ‘Evi terk edelim’ dedim”

  Rize’nin Muradiye beldesinde çöken 3 katlı evden saniyeler önce çıkarak, enkaz altında kalmaktan kurtulanlar ise o anları anlattı. Ömer Mert, “Çok şiddetli yağmur yağıyordu, dere taşmıştı. Her yeri kontrol ettik, sıkıntı yoktu. Komşularımıza gittik, sohbet ettik. Dereden şiddetli su gelmeye başlayınca ‘Evi terk edelim’ dedim. Ben sosyal medyadan canlı yayın yaparak birilerinin bizi görmesini istedim. Komşumun evinden çıkınca bir anda arkamda sesi duydum ve dönüp baktığımda evin çöktüğünü fark ettim. Kıyamet kopmuş gibi oldu, çok korktuk. Biz kurtulduk ama 3 kişi enkaz altında kaldı” dedi.

  Ayşe Mert de “Biz 4 kişi yıkılan evdeydik. Dükkana su bastığı için dere ağzına müdahale etmek istiyorduk. Enkaz altında kalan Cemal amca ‘Bize gitmeyin’ dedi. Enkaz altında kalan Batuhan Delihasan da ‘Ben evde duracağım’ dedi. Biz evden çıktık, 10 metre uzaklaştım ki ev yıkıldı. O anları unutamıyorum” diye konuştu.

  Rizede heyelan sonucu olen kisi sayisi 4e yukseldi 3 - öne çıkan - haberton
  Rize’De Heyelan Sonucu Ölen Kişi Sayısı 4’E Yükseldi

  Bakanlar afet bölgesinde

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kente gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sabah saatlerinde Güneysu ilçesi ile Büyükköy ve Madenli beldelerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan bakanlar, halka ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. 

  Rizede heyelan sonucu olen kisi sayisi 4e yukseldi 4 - öne çıkan - haberton
  Rize’De Heyelan Sonucu Ölen Kişi Sayısı 4’E Yükseldi

  2 çay fabrikası hasar gördü

  Rize’de meydana gelen sel ve heyelanlarda Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (ÇAYKUR) ait 2 yaş çay fabrikası da hasar gördü. Çaykur’a ait Büyükköy ve Ambarlık çay fabrikaları, sel nedeniyle devre dışı kaldı. Fabrikalarda selin sürüklediği rüsubatın temizlenmesi için iş makineleri ile çalışma başlatıldı. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, selden etkilenen fabrikaların en kısa sürede devreye alınacağını duyurdu.

  Rizede heyelan sonucu olen kisi sayisi 4e yukseldi 5 - öne çıkan - haberton
  Rize’De Heyelan Sonucu Ölen Kişi Sayısı 4’E Yükseldi

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler