24 C
Ankara
16 C
İstanbul
29.1 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerRiyad'a Patriot hava savunma sistemi

  Riyad’a Patriot hava savunma sistemi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Yunanistan, Suudi Arabistan’daki kritik enerji kaynaklarının korunması amacıyla Riyad yönetimi ile Patriot hava savunma sistemi anlaşması imzalandı.

  Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan’ın Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, dün Suudi Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhain ile Riyad’da görüştü. Anlaşmaya ilişkin olarak Suudi medyasına konuşan Dendias, “Bir Patriot bataryasını buraya, Suudi Arabistan’a taşımak için anlaşma imzaladık. Bu anlaşma, Körfez ülkeleriyle iş birliği açısından ülkemiz için büyük bir adım ve aynı zamanda Batı’nın enerji kaynaklarının güvenliği için bir katkıdır” dedi.

  Riyad'a patriot hava savunma sistemi
  Riyad’a Patriot hava savunma sistemi

  YUNANİSTAN’DAN ‘INIOHOS 21’ TATBİKATI

  Yunanistan’da, ABD, Fransa, BAE, İspanya, Kanada, İsrail ve Kıbrıs Rum kesiminin katılımıyla ortak tatbikat düzenleniyor. ‘Iniohos 21’ adı verilen tatbikat, Korfu Adası, Meis Adası ve Atina FIR hattı içinde icra ediliyor. Tatbikatın yarın sona ermesi planlanıyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler