TRY - Türk Lirası
EUR
20,569
USD
18,823
GBP
23,034
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatRigoletto Operası'nın prömiyeri yapıldı

Rigoletto Operası’nın prömiyeri yapıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Giuseppe Verdi’nin başyapıtı olarak anılan ‘Rigoletto Operası’nın prömiyerini yaparak sanatseverlerle buluşturdu.

Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sahnelenen Rigoletto Operası’nı, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürü Zeki Avşar, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir ile yüzlerce sanatsever izledi. Konusunu kambur saray soytarısı Rigoletto’nun herkesten sakındığı ve hayatta tek varlığı olan kızı Gilda’nın, çapkın Mantua Dükü’ne olan aşkının konu edildiği eserin, orkestra şefliğini Rustam Rahmedov, rejisini Kenan Korbek, koro şefliğini Anıl Aydın üstlendi.

Rigoletto operası'nın prömiyeri yapıldı
Rigoletto Operası’nın prömiyeri yapıldı

Yaklaşık 2,5 saat süren eserde, Caner Akgün, Hale Soner Kekeç, Soner Bülent Bezdüz, Hasar Berk, Nihan Çetin, Aydın, Dilara Yanar, Viktoriia Medunka, Ayşe Tamara erdem, Mahmut Uğur Nas rol aldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler