TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatRessam Gökçebağ'ın 65 yıllık koleksiyonu sergide

  Ressam Gökçebağ’ın 65 yıllık koleksiyonu sergide

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ressam Yalçın Gökçebağ’ın ‘Geçmiş Uzun Sürer’ başlıklı sergisinin açılışı, 31 Mayıs’ta gerçekleşti. Eserlerinde Anadolu’yu da yansıtan ressam Ressam Gökçebağ’ın 65 yıllık koleksiyonundan seçtiği 110 eser, sanatseverlerle buluştu.

  Ressam gokcebagin 65 yillik koleksiyonu sergide 1 - kültür ve sanat - haberton
  Ressam Gökçebağ’ın 65 yıllık koleksiyonu sergide

  Ressam Yalçın Gökçebağ’ın ‘Geçmiş Uzun Sürer’ başlıklı sergisi, Kibele Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşmaya başladı. 23 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek sergide, sanatçının bu zamana kadar yaptığı, içerisinde Anadolu’yu yansıtan farklı dönemlere ait eserleri yer alıyor. İlk retrospektif sergisiyle sanatseverlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ressam Yalçın Gökçebağ, “Burası hayatımda şu ana kadar yaptığım bütün resimlerimin özeti, bir seçkisidir.  Hayatımda çok şey geldi geçti. Bazen resim yapmayı bıraktım, ardından tekrar başladım. O beni bıraksa da ben hep ona koştum. Böylece bir ömür geçti” açıklamasını yaptı. 

  Ressam gokcebagin 65 yillik koleksiyonu sergide 2 - kültür ve sanat - haberton
  Ressam Yalçın Gökçebağ’ın ‘Geçmiş Uzun Sürer’ başlıklı sergisinin açılışı, 31 Mayıs’ta gerçekleşti.

  “BEN KÖY ÇOCUĞUYUM”

  Yalçın Gökçebağ, “Şu an 78 yaşındayım. 13 yaşında resim yapmaya başladım. Resimlerimin konuları ise çok farklı. Çocukluk dönemimde çocuk oyunları, köy düğünlerini ele alıyordum. Çünkü ben köy çocuğuyum. Yıllar geçip tecrübe edindikçe daha farklı şeyler yaptım. Şimdiye kadar 4 bin resim yapmışımdır. Buraya seçip koyduğum resimlerle her yılımı ayrı ayrı değerlendirdik. Sergiye gelen herkes çok beğendiğini söylüyor. Sanatın içinde alkış olduğu için de bu bana büyük haz veriyor. Eserlerimin hepsi ayrı ayrı benim çocuğum gibidir” dedi

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler