TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerResmi belgede sahtecilik suçundan aranan dolandırıcı yakalandı

Resmi belgede sahtecilik suçundan aranan dolandırıcı yakalandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçlarından hakkında 13 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle aranan Hasan Doğan, yolcu karşılamak üzere geldiği İstanbul Havalimanı’nda yakalandı.

Kimlik kontrolü yapan polis ekiplerine sahte isimle hazırladığı ‘Asayiş Polis Haber Gazetesi Tanıtma Kartı’nı gösteren Doğan, parmak iziyle gerçek kimliğinin tespit edilmesi üzerine yakayı ele verdi.    

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, önceki gün terminalde şüphelendikleri bir yolcudan kimlik kartını göstermesini istedi. Polislere, ‘Haci Doğan’ adına hazırlanmış ‘Asayiş Polis Haber Gazetesi Tanıtma Kartı’nı ibraz eden şüpheliye, parmak izi tespiti yaptırıldı.

Resmi belgede sahtecilik suçundan aranan dolandırıcı yakalandı
Resmi belgede sahtecilik suçundan aranan dolandırıcı yakalandı

Parmak izi bilgilerine göre gerçek kimliğinin Hasan Doğan olduğu tespit edilen şüphelinin yapılan UYAP sorgulamasında ise İstanbul, İzmir ve Bolu’da 14 ayrı davada, ‘dolandırıcılık’, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık‘ suçlarından 13 yıl 9 ay kesinleşmiş cezası bulunduğu anlaşıldı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından Hasan Doğan, Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne teslim edildi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler