TRY - Türk Lirası
EUR
20,769
USD
19,047
GBP
23,457
CNY
2,791
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerPolitikaRemzi Çayır'dan 'Sinan Ateş' açıklaması

Remzi Çayır’dan ‘Sinan Ateş’ açıklaması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Sinan Ateş kardeşimiz, faili belli olmayan suikasta maruz kaldı. Evli, 2 çocuğu olan bir insana Ankara’nın orta yerinde sebebi ne olursa olsun, nasıl suikast yapılabilir, bu türlü eylemleri reddediyoruz. Görevinizi yapın, bu işin failleri kimse bulun” dedi.

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğum günü ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler’in vefat yıl dönümü nedeniyle Taceddin Dergahı’nda düzenlenen anma programına katıldı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun mezarı başında dualar edildi. 

Çayır, Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak, “Muhsin Başkanımızın sevdalıları bugün burada Muhsin başkanımızın doğum yıl dönümü, Selahattin Şenliler kardeşimizin de ölüm yıl dönümünde ‘dua edelim, analım’ diye buradayız.  Bir mart günü karlar altında ne yazık ki devlet onu bulmadı. Planlı programlı bir suikast söz konusu olduğu için bulmadı. Faili meçhuller bu ülkede sıradanlaştı. Ne mutlu ki onun ‘Türkiye bağımsız olsun, Türk insanı şerefli yaşasın’ davasının arkasında yürümemize. İnşallah bu vatanın sevdalıları, Türk milliyetçileri, bu ülkeye sevdalanmış, Türk milletinin yücelmesini isteyen herkese Muhsin Yazıcıoğlu’nun kucağı yeter. Türk milletini farklı renkleri ile kucaklayacağız. Sinan Ateş’ler ölmeyecek” ifadelerini kullandı.

Remzi cayirdan sinan ates aciklamasif - politika - haberton
Remzi çayır’dan ‘sinan ateş’ açıklaması

‘HÜKUMETİ GÖREVE DAVET EDİYORUM’

Çayır, dün öldürülen eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’e ilişkin, “Cuma namazı çıkışı, hepimiz acıya boğan bir olay meydana geldi. Sinan Ateş kardeşimiz, faili belli olmayan suikasta maruz kaldı. Ankara’nın orta yerinde insan öldüren bir yaklaşım, iktidar sessiz, partiler sessiz, kamuoyu sessiz. Hayretler içerisindeyim. 24 saat geçmiş, Ankara’nın her yerinde kameralar var, isterlerse 1 saatte bulabilirler. Faili meçhuller devam ederse bu ülke huzurunu kaybeder, hayallerini kaybeder. Hükümeti, İçişleri Bakanlığı’nı göreve davet ediyorum. Evli, 2 çocuğu olan bir insana Ankara’nın orta yerinde sebebi ne olursa olsun, nasıl suikast yapılabilir, bu türlü eylemleri reddediyoruz. Görevinizi yapın, bu işin failleri kimse bulun” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler