TRY - Türk Lirası
EUR
20,559
USD
18,815
GBP
23,028
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamRekortmen dalgıç akya sürüsünü görüntüledi

Rekortmen dalgıç akya sürüsünü görüntüledi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesi açıklarında, 12 metre derinliğe tüpsüz dalış yapan rekortmen dalgıç Müjdat Turan (49), akya sürüsüyle karşılaştı. Bu anları su altı kamerasıyla kaydeden Turan, 25 kiloluk akyayı avladı.

Rekortmen dalgıç Müjdat Turan, geçen hafta trofe avı için Bozcaada açıklarına dalış yaptı. Tüpsüz olarak zıpkınla 12 metre derinliğe serbest dalış yapan Turan’ın çevresini, bir süre sonra her biri 1,60 metre boyundaki akya sürüsü sardı. Bu anları su altı kamerasıyla saniye saniye kaydeden Turan, sürünün içindeki 25 kiloluk akyayı ise avladı.

Rekortmen dalgic akya surusunu - yaşam - haberton
Rekortmen dalgıç akya sürüsünü görüntüledi

Balıklarla karşılaştığında heyecanlandığını söyleyen Müjdat Turan, “Bozcada açıklarında sabah saatlerinde kıyıdan yaklaşık 3 mil açıkta yaptığım bir avdı. Akyayı zıpkınla vurduktan sonra yaklaşık 30 dakika kadar sürükledi. Sonrasında ikinci atışı yaparak balığın hızını kesmeyi başardım. Botla beni açık sularda takip eden yardımcımla birlikte balığı zorda olsa almayı başardık” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler