20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer

  Reklamlar

  Şimdi günümüzün en önemli tüketim mecrasından bahsedeceğim. Yazımı aynı zamanda bir reklamcı olarak ele alıyorum.

  Avatar of nur orhan
  Nur Orhanhttps://haberton.com/
  Nur Orhan, Halkla ilişkiler uzmanı. Reklamcı.

  Son Dakika Haberleri

  Reklamlar belirli ürünleri, hizmetleri, içerikleri hedef kitleye ulaştırmak amacıyla kitle iletişim araçlarına yönelik yapılan içeriklerdir.

  Şimdi günümüzün en önemli tüketim mecrasından bahsedeceğim. Yazımı aynı zamanda bir reklamcı olarak ele alıyorum. Reklamlar belirli ürünleri, hizmetleri, içerikleri hedef kitleye ulaştırmak amacıyla kitle iletişim araçlarına yönelik yapılan içeriklerdir. kitle iletişim araçları reklamları hedef kitleye ulaştırmak için kullanılan en önemli araçlardır.

  Reklamlar imaj amacıyla yapılabilir veya gelir elde etmek amacıyla yapılabilir. Tüm tüketim dünyası reklamların gelişimine bağlı olarak gelişir veya değişir. tüketicilerde bu reklamlara bağlı olarak ürün veya hizmet satın alırlar. alınan ürün veya hizmetler bazen ihtiyaç olduğu için alınır ancak çoğu zaman haz elde etmek, herkesin sahip olduğuna sahip olmak kısacası modaya uymak adına satın alınır. Aslına bakılacak olursa tüm insanlar bunun farkındadırlar yani bir ürünü veya hizmeti aslında ihtiyaçları olmadığının sadece ona sahip olmak istediklerinin farkındadırlar ama genel olarak kendilerini tatmin için daha ucuza aldıklarını aslında birçok markada bu ürünün daha pahalı olduğunu, ürünün çok kaliteli olduğunu düşünerek almaları gerektiğine inanırlar.

  Reklamlar
  Reklamlar

  Çoğu zaman bu doğru olabilir evet günümüz yaşamına uygun olarak o ürüne sahip olması gerekebilir, diğer markalarda aynı veya benzer ürünün daha pahalı veya daha kalitesiz olduğu doğru olabilir ama yanlış olan o hizmet veya ürün olmadan yaşayamayacağının iddia edilmesidir. Bundan yıllar önce akıllı başlığı altında birçok ürün yoktu fakat insanlar yaşıyordu zaten bilinen şeylerin yokluğu hissedilir varlığını hiç bilmediğimiz bir şeyin yokluğunu hissetmeyiz.

  Günümüzde kötü veya yanlış olan tek şey markaların duyguların önüne geçmesi veya geçmeye çalışmasıdır. markalar mutluluk kaynağı değildir sadece mutluluğumuza değer katarlar. Markalar somut yapılardır ve asla soyut duyguların yerine geçemezler sadece soyut değerlerimize değer katmak amacıyla yanımızda olurlar. Tüm markaların insanlara duygularla hitap etmesi gereklidir. ‘love mark’ birçok marka için önemli hale gelmiştir çünkü markalarda günümüzde bunun farkına varmıştır. Ne kadar iyi ürün satılırsa satılsın, kaliteli olsun fakat duygulara hitap etmek gerekir. duygularımızla bütünleşmeli markalar böylelikle değer kazanır ve mutlu günlerde hatırlanırlar.

  Duygularımızı yansıtacağımız markaların artması dilekleriyle..

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler