TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriRed Bull Half Court'ta en iyiler belli oldu

  Red Bull Half Court’ta en iyiler belli oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  ABD’de doğan ve tüm dünyaya yayılan yarı sahada üçer kişilik iki takımın karşılaştığı Red Bull Half Court’ta Türkiye’nin en iyileri belli oldu.

  Red Bull Half Court 3×3 Basketbol Turnuvası Türkiye Finali, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda oynandı. Dünyanın en iyi amatör sokak basketbolcularının Kahire’deki dünya finalinde yer almak için mücadele ettiği dev turnuvada, Türkiye’nin en iyi 3×3 basketbol takımı erkeklerde Alsancak Premium, kadınlarda ise Celal Bayar Üniversitesi oldu. Alsancak Premium takımı bu başarısıyla 2021 yılında elde ettiği kupaya bir kere daha uzanmayı başardı.

  ABD’de doğan ve tüm dünyaya yayılan yarı sahada üçer kişilik iki takımın karşılaştığı Red Bull Half Court’ta Mersin, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilen elemlerde rakiplerini saf dışı bırakarak finale isimlerini yazdıran takımlar, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda bulunan basketbol sahasında kupa için mücadele verdi. Büyük final öncesinde final sahasının zemini Cins ve Mert Tugen tarafından tasarlandı. Ünlü tasarımcıların ilham verdiği çizim, kupanın kaldırıldığı sahaya uygulandı.

  Red bull half court'ta en iyiler belli oldu
  Red Bull Half Court’ta en iyiler belli oldu

  KUPANIN SAHİPLERİ ALSANCAK PREMİUM VE CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

  Rekabetin doruğa ulaştığı Türkiye finalinde erkekler klasmanında Hasketbol karşısında galip gelen Alsancak Premium, Red Bull Half Court 2022’nin şampiyonu oldu. Kupaya uzanan Alsancak Premium, 2021 yılında da Türkiye’nin en iyi 3×3 basketbol takımı olmayı başarmıştı. Kadınlar klasmanında ise Kozy ve Celal Bayar Üniversitesi takımları büyük finalde karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında üstünlük kuran Celal Bayar Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye’nin en iyi 3×3 kadın basketbol takımı oldu. Red Bull Half Court 2022’de Türkiye şampiyonu olan takımlar, Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenecek olan dünya finalinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler