TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
28 C
Ankara
26.2 C
İstanbul
32 C
İzmir
1 Ekim 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıRamazan Bayramı'nda tarlada çapa

Ramazan Bayramı’nda tarlada çapa

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Muş’un Malazgirt ilçesinde kısıtlamadan muaf olan çiftçiler, Ramazan Bayramı’nda tarlada çapa yaparak çalışmalarını sürdürdü.

Malazgirt ilçesinde şeker pancarı üreten çiftçiler çalışmalarını sürdürüyor. Artan koronavirüs vakaları nedeniyle 17 günlük tam kapanma uygulamasından muaf olan çiftçiler, aileleri ile birlikte Ramazan Bayramı’nı tarlada çalışarak geçiriyor. Türkiye’de şeker pancarı üretimin büyük bir kısmının karşılandığı ilçede sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan çalışmalar, güneş batana kadar devam ediyor.

Ramazan bayramı'nda tarlada çapa
Ramazan Bayramı’nda tarlada çapa

Tarlada çalışan çiftçilerin bayramını kutlayan Muş Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu ve Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, “Bayram günü tarlaya gelerek çiftçilerimizle bayramlaşıp sohbet ettik. Pancar üreten çiftçilerimiz bugün de tarlada çapa yaparak çalışıyor. Bir yandan da sulama ve gübreleme işlemleri devam ediyor. Çiftçilerimiz kapanma sürecinde kısıtlamalardan muaf tutuldu.

Bu konuda Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar ve Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız her zaman ‘Çiftçi ve üretim olmazsa Türkiye aç kalır’ diyor. O yüzden çiftçinin kıymeti bu dönemde daha çok bilindi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da çiftçilerimize büyük destek verdi. Pandemi döneminde çiftçi hiç evinde oturmadı. Her zaman tarlasına koştu” diye konuştu.

Muş'un malazgirt ilçesinde kısıtlamadan muaf olan çiftçiler, ramazan bayramı'nda tarlada çapa yaparak çalışmalarını sürdürdü.
Muş’un Malazgirt ilçesinde kısıtlamadan muaf olan çiftçiler, Ramazan Bayramı’nda tarlada çapa yaparak çalışmalarını sürdürdü.

‘UMUDUMUZU TOPRAĞA EKTİK’

Tarlada ailesi ile birlikte çalışan Raif Taş, “Ramazan Bayramımızı tarlamızda kutladık. Bizler çiftçiyiz, umudumuzu toprağa ektik. İnşallah bu yıl Muş Ovası bereketli olacak. Her zamanki gibi tarlamızda çalışıyoruz. Allah’tan tek temennimiz yağmurun yağması. İnşallah kuraklık olmaz” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler