TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriRadyoloji çalışanlarından basın açıklaması

  Radyoloji çalışanlarından basın açıklaması

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Radyoloji çalışanları çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve izinlerinin düzenlenmesi talebiyle Çapa Tıp Fakültesi önünde basın açıklaması yaptı.

  Sağlık çalışanları şua izinlerine dönük düzenlemeye itirazı dile getirmek ve radyoloji çalışanlarının yaşadığı sorunları paylaşmak için İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi önünde toplandı.  Basın açıklaması saat 13.00’te başladı. Tüm Radyoloji Teknisyenleri Derneği Başkanı Heybet Aslanoğlu, çalışanların kanser riskinin arttığına dikkat çekerek basın açıklaması yaptı.

  Radyoloji çalışanlarından basın açıklaması
  Radyoloji çalışanlarından basın açıklaması

  Tüm Radyoloji Teknisyenleri Derneği Başkanı Heybet Aslanoğlu, “ŞUA izinlerinin kaldırılması veya kullandırılmaması bizlerin daha uzun süre radyasyonla çalışması demek. Bizlerin kanser olması demek. Bizler kanser olmak istemiyoruz. Bizler görevimizi yaparken şiddete maruz kalmak istemiyoruz. Pandemi gibi önlenebilir hastalıklardan ölmek istemiyoruz.

  Radyasyondan dolayı kanser de olmak istemiyoruz. Sağlık emekçilerine ve temsilcilerine kulak verilmelidir. Ekonomik ve özlük hakları iyileştirilmeli talepleri karşılanmalıdır. Şiddetten arınmış güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı istiyoruz.” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler