TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerPutin'den mahkum değişimi için olumlu sinyaller

  Putin’den mahkum değişimi için olumlu sinyaller

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Avusturya Şansölyesi Karl Nehammer, dün açıklama yaparak Putin’in kendisine mahkum değişimi ve Karadeniz’den yük gemilerinin çıkışı için olumlu sinyaller verdiğini duyurdu.

  Şansölye Cuma öğleden sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna’daki savaş hakkında konuştuğunu belirterek “Diyaloga girmek için her fırsatı değerlendirmek bizim aktif bir tarafsızlık politikası anlayışımızdır. Bu yüzden Başkan Putin’i aradım. Bir mahkum değişimine olumlu sinyaller verdi. Ayrıca Karadeniz’de malların hareketine izin vermek istiyor” açıklamasını yaptı.

  UKRAYNA’DAN ÇIKARILMASI GEREKEN MİLYONLARCA TON BUĞDAY VAR

  Nehammer, telefon görüşmesinin spesifik olarak gıda güvenliği için ‘yeşil koridorlar’ ve mahkumların değişimi ile ilgili olduğunu belirterek görüşmeyi ‘çok yoğun ve ciddi’ olarak nitelendirdi. Şansölye ayrıca Putin’in görüşmede, Ukrayna’nın deniz limanları yoluyla tohum ve gıda ihracatına izin vermek için ‘sinyaller’ verdiğini ifade etti.

  Nehammer konuyla ilgili katıldığı basın toplantısında, Ukrayna’dan çıkarılması gereken milyonlarca ton buğday ve tahıl olduğunu vurgularken potansiyel bir gıda krizinin sonuçlarının, özellikle Ukrayna’dan yapılan ihracata büyük ölçüde bağımlı olan Kuzey Afrika veya Pakistan’daki ülkelerini etkileyeceğini belirtti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler