16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaPttAVM ile 47 ülkeye ürün ihraç ediliyor

  PttAVM ile 47 ülkeye ürün ihraç ediliyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dünyadaki dijital dönüşüme ayak uyduran PttAVM ile 47 ülkeye ürün ihraç ediliyor.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,, “2012 yılında ‘PttAVM.com’ markasıyla e-ticaret alanında faaliyete başladığını belirterek, “Bugün itibariyle ‘turkishsouq.com‘ platformu üzerinden 47 farklı ülkeye ürün ihraç edilir hale gelinmiştir. PTT, yaklaşık 300 bine yakın ürünümüzün dünya piyasasına arz edilmesini sağlamıştır” dedi.

  Bakan Karaismailoğlu, ‘Türkiye-Katar E-Ticaret İşbirliği Projesi’ kapsamında, Katar Postası CEO’su Faleh Al Naemi ve beraberindekilerle bakanlıkta bir araya geldi. Karaismailoğlu, Türkiye ve Katar arasındaki köklü dostluk, kardeşlik ve iş birliği bağlarının hem Türkiye açısından hem de bölge istikrarı açısından değerli ve önemli olduğunu söyledi.

  Pttavm ile 47 ülkeye ürün ihraç ediliyor
  PttAVM ile 47 ülkeye ürün ihraç ediliyor

  Karaismailoğlu, PTT’nin, posta hizmetlerinden bankacılığa, lojistik hizmetlerden e-ticarete kadar hayatın her alanında hizmet veren 180 yıllık köklü bir geçmişiyle Türkiye’nin güzide kuruluşlarından olduğunu belirterek, “Dünyada gerçekleşen dijital dönüşüme ayak uyduran PTT, bu kapsamda 2012 yılında ‘PttAVM.com‘ markasıyla e-ticaret alanındaki ticari faaliyetlerine başlamıştır. ‘PttAVM.com‘ sektörün öncülerinden ve en güvenilir kuruluşlarından birisi olarak kurulduğu günden bugüne farklı ihtiyaç ve tarza hitap eden milyonlarca ürünle ve uygun fiyatlarla, müşterilerine kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmaktadır” dedi.

  ‘PTTAVM İLE 47 ÜLKEYE ÜRÜN İHRAÇ EDİLİYOR’

  PTT’nin, 2017 yılında e-ticaret alanındaki faaliyetlerine küresel bir boyut kazandırmak ve e-ihracata katkı sağlamak amacıyla, dost ve kardeş ülke Katar ile ortak çalışmalara başladığını ifade eden Karaismailoğlu, “Bu çalışmalar neticesinde kurulan ‘turkishsouq’ platformuyla, binlerce Türk ürünü Katar halkının hizmetine sunulmuş olup, ülkelerimiz arasındaki somut iş  birliği alanlarına bir yenisi daha eklemiştir.  

  Diğer alanlarda olduğu gibi e-ticaret alanında da iş birliğimiz başarılı olmuş ve 2019 yılında söz konusu platformun ‘turkishsouq.com’ uzantısıyla Katar sınırlarını aşarak global ölçekte bir platform haline dönüştürülmesi kararlaştırılmıştır.

  Ulaştırma ve altyapı bakanı adil karaismailoğlu, dünyadaki dijital dönüşüme ayak uyduran pttavm ile 47 ülkeye ürün ihraç ediliyor.
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dünyadaki dijital dönüşüme ayak uyduran PttAVM ile 47 ülkeye ürün ihraç ediliyor.

  Bugün itibariyle ‘turkishsouq.com’ platformu üzerinden İngiltere’den İtalya’ya, İsveç’ten Portekiz’e, Rusya’dan Avustralya’ya, Kanada’dan Brezilya’ya kadar 47 farklı ülkeye ürün ihraç edilir hale gelinmiştir. PTT, bu iş birliği sayesinde ülkemiz adına güçlü lojistik altyapısıyla da desteklediği e-ihracat alanında önemli bir girişime imza atarak yaklaşık 300 bine yakın ürünümüzün dünya piyasasına arz edilmesini sağlamıştır” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler