26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarPolisiye tarza yeni bir soluk

  Polisiye tarza yeni bir soluk

  Avatar of i̇lknur artuğ
  İlknur Artuğhttps://haberton.com/
  1986 doğumlu evli ve bir çocuk annesidir. Üniversite eğitimini tasarım üzerine yaparak okulunu derece ile bitirmiştir. Editör, redaktör, köşe yazarı ve araştırmacı yazar olarak çalışmaktadır. Yetişkin edebiyatı ve çocuk edebiyatı üzerine çalışmaları ve kitapları bulunmaktadır. Sanatsız ve edebiyatsız bir toplum olamayacağını savunan yazar, Ankara’da ikamet etmektedir. Müze ve sanat galerini gezmeyi seven yazar, bol bol çocuklara hikayeler okuyarak gelecek nesillerin bilinçli olarak yetişmesine katkı sağlamaktadır.

  Son Dakika Haberleri

  Oktay Gürsoy edebiyatın sonsuzluğunda okurlarına geniş derya sunmakta. Kendine has bir üslubu olan yazarın iki kitabı Polisiye tarza yeni bir soluk getirmekte.

  Merhaba Sevgili Okurlar,

  Mevsimler değişirken, sükûnetin deminde odalara kapanarak günlerce cümle işçiliği yapan, harfleri işleyerek anlatacak sözü olan birinden bahsetmek istiyorum bu hafta sizlere.

  Sevgili Yazar Oktay Gürsoy

  Gürsoy, edebiyatın sonsuzluğunda okurlarına geniş derya sunmakta. Kendine has bir üslubu olan yazarın iki kitabı bulunmaktadır. Yazdığı tür itibariye kategorize edilerek ön yargıyla yaklaşılmaması gereken bir kalemi mevcut. Polisiye türünde çıkan bu eserlerin isimleri de oldukça anlamlı.

  Polisiye tarza yeni bir soluk
  Polisiye tarza yeni bir soluk

  Yazarın ilk kitabı MÜTECESSİS, ikinci kitabı ise PERİPETİE dir. Gizliyi arayan anlamına gelir Mütecessis. İnsanın hayatında aradığı eylem halidir tabir-i caizse. Karakterlerle bir bir tanışıyorsunuz ruhu vaziyetlerine empati ile yaklaşarak… Derin bir silsileyle olaylar tıpkı yaşam gibi akıveriyor okurken. Gizin peşine düşmüş kadın bir komiser kitabı sırtlıyor ve sizi zaman yolculuğuna çıkarıyor. Peripetie ise kurgunun devamı olarak karşınıza çıkıyor yazılanlar. Adının anlamı da oldukça manidar, sahnede oyuncunun içinde bulunduğu durumdan başka bir duruma aniden geçişi yani bir trans hali. Hayat bizi belirsizliklerle sınar. Sınandığımız bu dönemde her birimiz bir nebze bu transı yaşarız. Önemli olan erdemli, edepli, onurlu bir yere varmaktır. Gidilen yer kadar gidiş şeklide önemlidir.

  Oktay gürsoy edebiyatın sonsuzluğunda okurlarına geniş derya sunmakta. Kendine has bir üslubu olan yazarın iki kitabı polisiye tarza yeni bir soluk getirmekte.
  Oktay Gürsoy edebiyatın sonsuzluğunda okurlarına geniş derya sunmakta. Kendine has bir üslubu olan yazarın iki kitabı Polisiye tarza yeni bir soluk getirmekte.

  Bu değerli iki eseri okurken kültürel bilgi haznenizi genişletiyor olacaksınız. Özellikle Peripetie adlı eserde, Türk tiyatrosu tarihi hakkında birçok yeni bilgi okuyacaksınız. Yazma öncesi derin bir araştırma süreci olan Oktay Gürsoy edebiyat dünyasına nitelikli eserler bırakma adına çalışmaya, kaynak taraması yaparak yeni kitaplar yazmaya devam ediyor. Değerli yazarın kaleminin daim okuyucusunun bol olmasını diliyorum.

  Edebiyata, sanata ve insana dair tekrar görüşmek üzere…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler