TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerPolis atlarına teneke ve davullu eğitim

  Polis atlarına teneke ve davullu eğitim

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı atlı polis atları, gürültülü ortamlarda sakinliklerini koruyabilmeleri için teneke ve davul eşliğinde eğitiliyor. Atlara, sahiller için de şezlong ve şemsiyeli parkurda eğitim veriliyor.

  Toplumsal olaylara müdahale, sosyal ve kültürel etkinliklerde güvenlik önlemi, yaz sezonunda ise plajlarda devriye görevlerine katılan atlı polislerin eğitimine ara vermeden devam ediliyor. Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Çakırlar mevkisindeki Atlı Polis Birliği’nde görev yapan 8 personel ayrıca 6 görev atının eğitim ve bakımından sorumlu. Devriye görevi olmadığı her gün eğitim yapıldığını anlatan Antalya Çevik Kuvvet Şube Müdürü Hakkı Arslan, atların her türlü zor şarta göre eğitildiğini söyleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  Polis atlarına teneke ve davullu eğitim
  Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı atlı polis atları, gürültülü ortamlarda sakinliklerini koruyabilmeleri için teneke ve davul eşliğinde eğitiliyor.

  Atlı polislerin sahil bandında, araçların giremediği yerlerin yanı sıra tören ve spor müsabakalarında görev yaptığını ifade eden Arslan, “Atlı polisin atları her an göreve hazır olmak adına sürekli eğitim almaktadır. Ayrıca Antalya’mıza gelen yerli ve yabancı turistlerin sakin ve huzurlu, en önemlisi güvenli şekilde tatillerini geçirmeleri için gerekli tedbirleri alan Antalya polisine, atlı polisimiz de katkıda bulunuyor. Sahil bandında turistlerin güvenliğini temin ediyoruz” dedi.

  Arslan, “Sportif müsabakalarda çok sayıda meşale yakılmakta, bununla birlikte çıkan duman etrafa yayılmaktadır. Spor müsabakalarında, aynı zamanda aşırı gürültü ortaya çıkmaktadır. Bu eğitimler sayesinde atların gürültüye, kalabalığa ve meşale gibi unsurlara karşı duyarlılığı azalarak, korku ve ürkmesi en aza indiriliyor. Sahil bandında devriye görevi yapan atlarımızı özel eğitim alanında bir dizi teste tabi tutuyoruz. Şezlong ve güneş şemsiyelerinin arasında yürüterek bu tür materyallere karşı alışkanlık kazanmayı ve ürkmemeyi öğreniyorlar. Şezlongların üzerinde de yardımcı personel oturuyor ve atların insanlara karşı da duyarlılıkları törpüleniyor” ifadelerini kullandı.

  Polis atlarina teneke ve davullu egitim 1 - yerel haberler - haberton
  Polis atlarına teneke ve davullu eğitim

  SAHİL DEVRİYESİNDE YOĞUN İLGİ

  Atlı Polis Birliği, sahil devriye görevinde yerli ve yabancı tatilcilerden de ilgi görüyor. Özel eğitimli atlar, eğitimli polis binicileriyle görev yapıyor. Devlet demirbaşları içerisinde yer alan polis atlarıyla vatandaşlar fotoğraf çektiriyor.

  Atlı polisi görünce yanlarına giderek atı seven Tuğba Şakar, “Atları normalde de çok seviyorum, onları sahil yürüyüşüm sırasında gördüğümde çok mutlu oluyorum. Polislerimizi ve atlarını gördüğümüzde hem kendimizi güvende hissediyor hem de atları sevme imkanı yakalıyoruz” dedi.

  Ailesiyle birlikte Hollanda’dan tatile gelen Nihal Yıldız da “Çok güzeller. Ben atları çok seviyorum. Çok hoşuma gitti, gurur verici” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler