TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaÖne ÇıkanPKK'nın sözde tugay sorumlusu etkisiz hale getirildi

PKK’nın sözde tugay sorumlusu etkisiz hale getirildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK’nın sözde tugay sorumlusu, ‘Kemal Pir’ kod adlı İbrahim Mohammad Nasır’ı Suriye’de düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, füze konusunda uzman olan ve sabotaj planlarının yapılmasında aktif rol oynayan terörist İbrahim Mohammad Nasır, Tel Tamir’in iç bölgeleri ve sınır bölgesini iyi bilmesi nedeniyle Barış Pınarı harekat bölgesine yönelik gerçekleştirilen eylemlerde önemli rol oynuyordu.

Kendine bağlı unsurlarla birlikte doğrudan sabotaj eylemlerine katılan terörist Nasır, gerçekleştirdiği eylemler nedeniyle MİT’in hedef listesine alındı. Teröristin tüm hareketlerini ve intikallerini sahadaki ajanları ile izleyen MİT, düzenlediği operasyonla Nasır’ı etkisiz hale getirdi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler