TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
9.3 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
11 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanPKK'lı Muhsin Yağan etkisiz hale getirildi

PKK’lı Muhsin Yağan etkisiz hale getirildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye’nin kuzeyinde yapılan operasyonla PKK-YPG’nin sözde ‘Kamışlı eyaleti yöneticisi’, ‘Dijvar Silopi’ kod adlı Muhsin Yağan’ı etkisiz hale getirdi.

MİT, güvenlik güçlerine yönelik sınır hattındaki çok sayıda terör eyleminin planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu belirlenen Yağan’ın, Suriye’nin kuzeyindeki Kamışlı’da bulunduğunu belirledi. Sınır hattındaki Türk askerlerine yönelik yeni saldırı talimatlarını verdiği tespit edilen Yağan, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Pkkli muhsin yagan etkisiz hale getirildi 1 - öne çıkan - haberton
Pkk'lı muhsin yağan etkisiz hale getirildi 1

Terör örgütü PKK’ya 1990’lı yıllarda katılan Muhsin Yağan’ın, Türkiye’de Şırnak kırsalında faaliyet yürüttükten sonra Irak/Kandil, İran/Kelareş, Irak/Zap, Gare, Metina, Mahmur bölgelerinde sözde sorumlu düzeyde bulunduğu ve son olarak 2020 yılında örgüt elebaşlarından Murat Karayılan’ın talimatıya Suriye/Kamışlı’ya gönderildiği belirtildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler