TRY - Türk Lirası
EUR
19,631
USD
18,637
GBP
22,882
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatPiyanist Burçe Karaca'dan Kethüda Hamamı'nda konser

Piyanist Burçe Karaca’dan Kethüda Hamamı’nda konser

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Besteci ve Piyanist Burçe Karaca yardım konserlerine devam ediyor. Sanatçı, 28-29 Eylül tarihlerinde Kethüda Hamamı’nda gerçekleşecek olan etkinlikte müzikseverlere piyanosu ile özel bir konser verecek.

Kendi eserlerini seslendireceği etkinlikte 52 sanatçı tarafından üretilmiş sanat eserleri de sergilenecek. Etkinlikten elde edilen gelir ise Ceren Özdemir Sanat Bursu Programı kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerle paylaşılacak. 

28 Eylül’de Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği ve Zuhal Müzik katkılarıyla düzenlenen etkinlik kapsamında sanatçı, Kethüda Hamamı’nda bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Ordulu 52 sanatçı tarafından üretilmiş sanat eserlerinin sergilendiği etkinliğe piyano için yazdığı eserleri ile eşlik edecek. Düzenlendiği ilk yıl 21, ikinci yıl 40 öğrencinin elinden tutmayı başaran etkinlikten bu sene elde edilen tüm gelir yine Ceren Özdemir Sanat Bursu Programı kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerle paylaşılacak.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLUNACAK

Ankara’da olduğu kadar ulaşabildiği her şehirde çalmak istediğini belirten Piyanist Burçe Karaca, 28 Eylül’de Kethüda Hamamı’nda bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Ordulu 52 sanatçı tarafından üretilmiş sanat eserlerinin sergilendiği etkinliğe piyano için yazdığı eserleri ile eşlik edecek. Düzenlendiği ilk yıl 21, ikinci yıl 40 öğrencinin elinden tutmayı başaran etkinlikten bu sene elde edilen tüm gelir geçen senelerde de olduğu gibi Ceren Özdemir Sanat Bursu Programı kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerle paylaşılacak.

Piyanist Burçe Karaca'dan Kethüda Hamamı'nda konser
Piyanist Burçe Karaca’dan Kethüda Hamamı’nda konser

‘KIYISINDA’ İSİMLİ ESER İLK KEZ DİNLEYİCİYLE BULUŞACAK

25 Şubat 2023 tarihinde ise Kadıköy Belediye Yeldeğirmeni Sanat Sahnesi’nde eserlerini Zuhal Müzik sponsorluğunda dinleyicilerinin beğenisine sunacak. 21-23 Ekim 2022 tarihleri arasında bu yıl altıncısı düzenlenen Güzelordu Kısa Film Festivali’nde konuk sanatçı olarak yer alacak olan Piyanist Burçe Karaca, kısa film festivalinin de ana konusu olan “bir şeylerin kıyısında olmak” üzerine farkındalık yaratmak için bestelediği “Kıyısında” isimli eserini ilk kez dinleyicilerinin beğenisine sunacak. Eserlerin üretim süreçlerinde Anadolu kültüründen yararlanmayı, öze ve köklere bağlı kalmak olarak değerlendiren Karaca’nın çalışmaları dijital platformlardan takip edilebiliyor.

BURÇE KARACA KİMDİR?

1989 yılında Ankara’da dünyaya gelen Burçe Karaca, müzik hayatına ailesinin de yönlendirmeleri sonucunda beş yaşında piyano dersleri ile başlamış, lise eğitimini Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi flüt bölümünde tamamlamıştır. Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi ve Kompozisyon bölümünü birincilik ve tam bursla kazanmıştır. Takip eden eğitim döneminde ikinci dal okumak üzere girdiği piyano bölümü sınavında da başarı göstererek, ikinci ana dal olarak piyano bölümünde eğitim görmüş ve üniversite sürecini iki bölümü de birincilikle bitirerek tamamlamıştır.

Klasik piyano repertuvarını çok severek çalışmakla beraber, 3 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan altı parçalık albümü ‘Moving Along the Blanks’ ve 2022 yılı içerisinde yayınladığı iki ‘Nocturne’ ve ‘Journey on the Rails’ teklilerini de müzikseverlerin beğenisine sunmuştur.

2021 Temmuz ayında ilk albümünün nota kitabını, Notacini Yayınları aracılığı ile dinleyenlerine sundu. Bu çalışmaların yanı sıra festival iş birlikleri, yakın dönem konser programları ve yeni albümüyle de dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler