26.3 C
Ankara
19.5 C
İstanbul
27.5 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamPiknik alanında, zehirlenen hayvan ölüleri bulundu

  Piknik alanında, zehirlenen hayvan ölüleri bulundu

  Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde, Gırgın çayırı mesire alanında 2 tilki, 1 çakal, 1 köpek ve 1 karga telef olurken, Tarım ve Orman il Müdürlüğü veterineri yaptığı ilk incelemede, hayvanların zehirlendiğini belirledi.

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde, Gırgın çayırı mesire alanında 2 tilki, 1 çakal, 1 köpek ve 1 karga telef olurken, Tarım ve Orman il Müdürlüğü veterineri yaptığı ilk incelemede, hayvanların zehirlendiğini belirledi.  

  Olay sabah saatlerinde Kaynaşlı Gırgın çayırı mesire alanında meydana geldi. Piknik için mesire alanına gelenler; 2 tilki, 1 çakal, 1 köpek ve 1 karganın ölülerini gördü. Piknikçiler durumu Kaynaşlı Belediyesi’ne bildirdi. Zabıta ekipleri de durumu polis ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü’ne iletti. Olay yerine gelen ekipler, bölgede yaptıkları incelemenin ardından yedikleri bir şey nedeniyle zehirlendikleri düşünülen hayvan ölülerini alarak, Kaynaşlı Belediyesi çöp depolama alanına gömmek üzere götürdü. Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü veterineri Halil Avşar, Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsü’ne gönderilmek üzere örnekler aldı.  

  Piknik alaninda zehirlenen hayvan oluleri bulundu 6464 dhaphoto5 - yaşam - haberton
  Düzce’nin Kaynaşlı Ilçesinde, Gırgın Çayırı Mesire Alanında 2 Tilki, 1 Çakal, 1 Köpek Ve 1 Karga Telef Olurken, Tarım Ve Orman Il Müdürlüğü Veterineri Yaptığı Ilk Incelemede, Hayvanların Zehirlendiğini Belirledi.  

  Veteriner Halil Avşar ilk bulguların zehirlenme olduğunu belirterek, “Benim yaptığım muayenede gördüğüm kadarıyla diş etlerinde ve dillerinin üzerinde pas lekeleri var. Gözlerinin altında kanamalar var. Bunlar fiziksel muayene olarak zehirlenme belirtileridir. Biz kesin tanı için sindirim sisteminden bazı numuneler alacağız. Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderdiğimizde inşallah kesin neticeyi alırız” dedi. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler