TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerPatriot'lar Polonya'ya konuşlandırılacak

Patriot’lar Polonya’ya konuşlandırılacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Almanya’nın Polonya’ya teklif ettiği, Polonya’nın Ukrayna’ya gönderilmesini istediği ancak Almanya’nın reddettiği Patriot füze savunma sisteminin Polonya’ya konuşlandırılacağı açıklandı.

Polonya’ya geçen ay bir füzenin düşmesiyle iki kişi yaşamını yitirmiş, NATO ise füzenin Ukrayna’ya ait olduğuna inandıklarını belirtmişti. Bunun üzerine Almanya, Polonya’ya Patriot füze savunma sistemi teklif etmiş ancak Polonyalı bakanlar ve politikacılar, Patriot’ın Ukrayna’ya verilmesi gerektiğini belirtmişti. Almanya, Patriot sisteminin NATO’nun entegre hava savunmasının bir parçası olduğunu ve yalnızca NATO topraklarında konuşlandırılabileceğini söyledi.

Patriotlar polonyaya konuslandirilacakh - dış haberler - haberton
Patriot’lar polonya’ya konuşlandırılacak

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, konuyla ilgili dün açıklama yaparak hayal kırıklığına uğradığını vurguladı. Blaszczak “Patriot’ların Ukrayna’nın batısına konuşlandırılması Polonyalıların ve Ukraynalıların güvenliğini artırabilirdi. Bu nedenle, fırlatıcıyı Polonya’ya yerleştirme ve onları komuta sistemimize entegre etme düzenlemelerine devam ediyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler