TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamPatriça Gümüşlük Koyu ve Maden Adası temizleniyor

  Patriça Gümüşlük Koyu ve Maden Adası temizleniyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ayvalık ilçesindeki Patriça Gümüşlük Koyu ve Maden Adası’nın kıyılarında meydana gelen kirlilik sebebiyle, kıyıların ve çevrenin temiz tutulması için çalışmalar sürdürülüyor.

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kıyıların ve çevrenin temiz tutulması kapsamında, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Patriça Gümüşlük Koyu ile üzerinde yerleşim olmayan Maden Adası’nın kıyılarında yaşanan kirlilikle ilgili bakanlık koordinasyonunda ilgili belediyeler tarafından temizlik çalışmaları başlatıldığını duyurdu.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ayvalık ilçesindeki Patriça Gümüşlük Koyu ile yerleşim olmayan Maden Adası’nın kıyılarında meydana gelen kirlilik sebebiyle, kıyıların ve çevrenin temiz tutulması için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

  Patriça gümüşlük koyu ve maden adası temizleniyor
  Patriça Gümüşlük Koyu ve Maden Adası temizleniyor

  Kıyılarda yapılan incelemelerde, Ayvalık ilçesi Patriça Gümüşlük Koyu plajların bulunduğu bölgede yoğun kullanım dönemlerinde çöp toplama işleminin yetersiz kaldığı tespit edildi. Bölgede evsel atıkların çevre kirliliğine neden olduğu, Maden Adası kıyılarında yapılan kontrollerde ise, deniz yosunu, plastik poşetler ve patlamış plastik botların rüzgar ve dalga yardımı ile adanın kıyı ve koylarına ulaşarak kıyı kirliliğine sebep olduğu belirlendi.

  Söz konusu tespitlerin ardından, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Ayvalık Belediye Başkanlığı tarafından bölgede temizlik çalışmalarına başlandı. Bakanlık koordinasyonunda başlatılan çalışmalar kapsamında Patriça Gümüşlük Koyu üzerinde bulunan çöp konteynerleri boşaltılarak, plaj bölgelerinde bulunan atıklar toplandı. Maden Adası’ndaki kıyı temizleme çalışmaları ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından sürdürülüyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler