TRY - Türk Lirası
EUR
18,3050
USD
17,9565
GBP
21,7013
CNY
2,6577
24.5 C
Ankara
28.6 C
İstanbul
28.2 C
İzmir
9 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerPastacılık ve Ekmekçilik Programı açıldı

  Pastacılık ve Ekmekçilik Programı açıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Rumeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde Pastacılık ve Ekmekçilik Programı açıldı. Program Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında üçüncü, vakıf üniversitelerinde ise öğrenci kabul eden ilk program oldu.

  Üniversitenin Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Mustafa Oğuzhan Ercan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Yapılan araştırmalara göre son yıllarda Pastacılık ve Ekmekçilik alanında nitelikli personel ihtiyacı artmış ve bu meslek ile ilgili bir eğitim alınması ihtiyacı doğmuştur. Sektör paydaşları pasta, tatlı, ekmek ve unlu mamuller alanlarının her birinin ayrı bir uzmanlık alanı olduğunu ve buna yönelik eğitim almış kişileri istihdam etmek istemektedirler. Özellikle pastacılık ve ekmekçilik alanının standartlara dayalı olması bu işin sürdürülebilirliği açısından bir eğitim alınmasını zorunlu kılmaktadır.

  İşletme sahipleri, genellikle istihdam ettikleri pastacı veya ekmekçilerin yalnızca belli başlı kalıplar içerisinde düşündüğünü, insan sağlığı ve müşteri memnuniyeti bilincinde işlerini yürütmediklerini belirtmişlerdir. İstihdam edilen personelden mesleki eğitim belgesi talep edildiği ifade edilmiştir ancak bu eğitimlerin süresi ve içeriğinin geniş kapsamlı olmamasından dolayı yine de birtakım yeterlilikleri karşılamadığı belirtilmektedir.

  Bu nedenle İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak Pastacılık ve Ekmekçilik programı sektörel iş birliği içerisinde ulusal ve uluslararası platformlarda otel, restoran, pastanelerin ihtiyaç duyduğu teorik ve uygulama donanımına sahip insan gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz. Elbette ki bu eğitim bir plan ve söylem halinde değildir. Üniversitemizin endüstriyel uygulama laboratuvarları ve pastacılık ekmekçilik alanında uzman akademik kadrosu sayesinde sektördeki iş gücü açığını kapatabilmek için uygulama ağırlıklı eğitim vereceğiz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler