16 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerPark yapmaktan vazgeçmeyecekler

  Park yapmaktan vazgeçmeyecekler

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, park yapmaktan vazgeçmeyeceklerini söyledi. 

  Çankaya sayısı 500’ü aşan park ve yeşil alanıyla Ankara’nın en yeşil ilçesi olmaya devam ediyor. İlçeyi betonlaşmadan korumak, her noktada vatandaşların nefes alacağı yeşil alanlar oluşturmak amacıyla çalışmalarına devam eden Çankaya Belediyesi, Söğütözü Mahallesi’nde yeni bir park için çalışmalara başladı.

  Çankaya belediye başkanı alper taşdelen, park yapmaktan vazgeçmeyeceklerini söyledi.
  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Park Yapmaktan Vazgeçmeyeceklerini Söyledi. 

  Açılan yeni parklar, biyolojik göletler ve dikilen fidanlarla metropol bir kentin yeşille iç içe olabileceğinin örneklerini sergileyen Çankaya Belediyesi, Söğütözü Mahallesi 2176 Cadde ile Dumlupınar Bulvarı arasında 5 bin 431 metrekarelik bir alanda bulunan parkın kısa süre içerisinde tamamlanması planlıyor. Parkta ağırlıklı olarak yeşil alan ve dinlenme alanı bulunacak.

  “PARK YAPMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

  Pandemi süresince kaynakların ağırlıklı olarak  sağlık ve sosyal alandaki hizmetlere aktarıldığını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi nedeniyle zor günler yaşanıyor. Bu süreci el birliği ile atlatmak için  halkımızın yanında olmayı tercih ettik. Çankaya Belediyesi olarak başlattığımız yatırım projelerini ve yenilerini hayata geçirmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu. Çankaya Belediyesinin en değerli arazilerini yeşil alan, kültür merkezi gibi halkın birebir faydalanacağı alanlara dönüştürmeye devam edeceklerini belirten Taşdelen, “Park yapmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler