TRY - Türk Lirası
EUR
20,465
USD
18,834
GBP
23,337
CNY
2,776
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriPara Tekvando Milli Takımı dualarla uğurlandı

Para Tekvando Milli Takımı dualarla uğurlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yarışacak Para Tekvando Milli Takımı dualarla uğurlandı

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda mücadele edecek olan Para Tekvando Milli Takımı, kamp yaptığı Aydın’ın Kuşadası ilçesinden Tokyo’ya dualarla uğurlandı.

Para Tekvando Milli Takımı dualarla uğurlandı

Japonya’nın başkenti Tokyo’da 24 Ağustos’ta başlayıp 5 Eylül’e kadar devam edecek 2020 Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek olan Para Tekvando Milli Takımı, Tokyo’ya doğru yola çıkmak üzere Kuşadası’ndan ayrıldı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na hareket eden kafilede milli sporcular Fatih Çelik, Mehmet Vasıf Yakut, Mahmut Boztepe, Gamze Gürdal, Meryem Betül Çavdar ile Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız yer aldı. Kafileyi kaldıkları otelden Tokyo‘ya Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Aydın Efeler Gençlik Kampı’nda kurs gören öğrenciler ellerinde Türk bayrakları tutarak uğurladı.

Uğurlama töreninde Aydın İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından dualar okundu. Para Tekvando Milli Takımı Teknik Direktörü İlhan Aşkın, Tokyo’dan madalyalar ile dönmek istediklerini belirterek, “Dünyada 174 ülke içerisinde Japonya’ya tam kota ile giden tek ülkeyiz. Hedefimiz Türkiye’ye en az 3-4 altın madalya kazandırmak” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler