TRY - Türk Lirası
EUR
20,520
USD
18,823
GBP
22,992
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamPapağanını omzunada gezdiriyor

Papağanını omzunada gezdiriyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde, eşiyle birlikte yaşayan Hüseyin Alkaya (63), ‘Lara’ adını verdiği papağanını omzunada gezdiriyor.

Süleymanpaşa ilçesinde, eşiyle birlikte yaşayan emekli Hüseyin Alkaya, 6 yıldır baktığı Lara adlı papağanını omzuna alıp çarşıya ve pazara gidiyor. Sahibinin omzunda gezmeye alışan Lara’ya, vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Papağanına gözü gibi baktığını anlatan Alkaya, “2017’den bu yana dostluğumuz sürüyor. Kafeste bakıyorum, kafese girmese de kendisi, açık bırakıyoruz, sonra giriyor kendiliğinden. Ben elimle beslemiyorum ama yemi var, yemini, suyunu koyuyoruz, kendisi yiyor.

Ondan sonra doydu mu, canı sıkıldı mı ‘dışarı alın beni dışarı çıkartın’ diyor gibi davranıyor. Her vakit çıkıyoruz, duruyor böyle belli bir zaman, canı sıkıldı mı kafesin kapağını açıyoruz ondan sonra kendisi uçuyor evin içinde. Omzumda böyle pazara, markete gidiyorum, şehir merkezine gidiyorum. Hiç gitmez, omzumdan kaçmaz. İnsanlar şaşırıyorlar, ne biçim kuş diyorlar, fotoğrafını bile çekiyorlar. Özellikle, Instagram’a bile koydular fotoğrafını” diye konuştu.

Papaganini omzunada gezdiriyors - yaşam - haberton
Papağanını omzunada gezdiriyor

‘HAYAT ARKADAŞIM BENİM’

Bazen papağana alıcıların çıktığını da söyleyen Hüseyin Alkaya, “10 bin lira veren oldu. ‘Milyarları versen ben de bunu vermem, benim hayatım, bu benim canım’ dedim. Sabah akşam çıkartıyorum böyle canı sıkılmasın, stres yapmasın diye. Hayat arkadaşım benim. Mesela Marmara Adası’na tatile gidiyorum. Adadan 4-5 gün gelmiyorum. 5 gün bekliyor, gelmeyince kafesi yiyor, beni arıyor” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler