14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıPandemide tespih satışları arttı

  Pandemide tespih satışları arttı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Mersin’in Tarsus ilçesinde tezgahlarda yerini alan renk renk, çeşit çeşit tespihlerin satışları pandemiden önce durmuştu, pandemide tespih satışları arttı.

  Pandemide artan ilgiyle tanesi 5 TL ile 3 bin TL arasında değişen fiyatlarla alıcı buluyor.

  Bir yıldır süren pandemi nedeniyle evlerinde olan vatandaşlar tespihe ilgi gösterdi. Tezgahlarda yerini alan renk renk, çeşit çeşit tespihlerin fiyatı 5 TL’den 3 bin TL’ye kadar değişiyor. Her sabah tezgahlarını açan tespih satıcıları, ürünlere olan ilgiden memnun olduklarını söyledi. Tespih satıcısı Hacı Üçkan, “Pandemiden önce satışlarımız durmuştu.

  Pandemide tespih satışları arttı
  Pandemide tespih satışları arttı

  Şu anda satışlarımız biraz daha arttı. Millet evde oturmaktan sıkıldı, ‘zaman geçsin’ diye tespih çekiyor. Şu anda satışlarımız biraz daha arttı. Vatandaşlar sürekli evde. Tespih çekerek zaman geçiyor, sabır çekiyor. İşlerimiz çok iyi gidiyor. Biz de ekmeğimizi böyle çıkarıyoruz” dedi.

  Tespih almaya gelen vatandaşlar da satıcılarla sıkı pazarlığa girerek bütçelerine uygun tespihi almaya çalışıyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler