TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamPandemide ölen sağlık çalışanları anıldı

  Pandemide ölen sağlık çalışanları anıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Pandemide ölen sağlık çalışanları İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi önünde anıldı. 

  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nin önünde toplanan sağlık çalışanları pandemide ölen sağlık çalışanlarını andı. Grup üzerinde ‘Covid-19 Sebebiyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanlarına, sevgi, saygı ve minnetle…’ yazan pankart açtı. Pandemide ölen sağlık çalışanlarının fotoğraflarını taşıyan grup, 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu

  “550’NİN ÜZERİNDE SAĞLIK ÇALIŞANI 200’ÜN ÜZERİNDE HEKİM HAYATINI KAYBETTİ” 

  Grup adın konuşan İstanbul Tabip Odası Başkanı Pınar Saip, “Daha çok öldük, daha çok yakınlarımızı kaybettik, daha çok hastalandık tüm bunlara rağmen pandeminin en ağır dönemlerinde bile görevimizin başındaydık. Bugün Türk Tabipleri Birliği’nin çağrısıyla Türkiye’nin dört bir yanında yitirdiğimiz meslektaşlarımızı ve sağlık çalışanlarını anıyor ve anılarının önünde saygıyla eğiliyoruz. 17 Mart 2020’den bu yana 550’nin üzerinde sağlık çalışanı 200’ün üzerinde hekim hayatını kaybetti” dedi. 

  Pandemide olen saglik calisanlari anildi 1 - yaşam - haberton
  Pandemide ölen sağlık çalışanları anıldı

  “MAALESEF ELİMİZİN ALTINDAN KAYIP GİTTİ CEMİL ABİMİZ” 

  İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek ise “Sağlık çalışanları olarak bizim savaş alanımızdı, gerçekten kovid pandemisi başladığından itibaren savaşmaya başladık. Savaşta maalesef kayıplar olacaktı. Cemil abinin bir konuşması vardı. Cumartesi akşam bizi aradı ‘Ben iyi değilim kendimi iyi hissetmiyorum gelemeyeceğim ‘dedi. Hiç aklımıza korona virüs olacağı gelmemişti. Hastaneye döndüğümüzde Cemil abinin sıkıntılı bir tabloda olduğunu nefes darlığının başladığını gördük. Benim için çok kötü bir gündü. Maalesef elimizin altından kayıp gitti sevgili Cemil abimiz. Kayıplarımızla 2022 senesi korkunç bir seneydi” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler