23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatPandemi Yaşama Engel Değil kazananları belli oldu

  Pandemi Yaşama Engel Değil kazananları belli oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İstanbul Kent Üniversitesi ve Engelsiz Eğitim Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen Pandemi Yaşama Engel Değil isimli fotoğraf yarışması sonuçlandı.

  Jüri oylaması sonucunda Nevzat Turgay Işıkgöz birinci, Murat İbranoğlu ikinci, Emine Toprak ise üçüncü oldu.

  Pandemi dönemindeki olumsuz şartlara rağmen yaşama sevincini konu alan Pandemi Yaşama Engel Değil fotoğraf yarışmasına ulusal düzeyde 390 fotoğrafçı, 2 bine yakın eseri ile katıldı. Kazanan yarışmacıların belli olduğu ödül töreni 12 Haziran tarihinde çevrim içi gerçekleşti. Jüri oylaması sonucunda Nevzat Turgay Işıkgöz birinci, Murat İbranoğlu ikinci, Emine Toprak ise üçüncü oldu.

  “BU YARIŞMA TOPLUMSAL HAFIZAYA ÖNEMLİ BİR MİRAS BIRAKMIŞ OLDU”

  Pandemi yaşama engel değil kazananları belli oldu
  Pandemi Yaşama Engel Değil kazananları belli oldu

  Ödül töreninde konuşan İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Necmettin ATSÜ, kamuoyunun dikkatini bu tarz sanat faaliyetleri ile çekmeninin önemine değinerek, yarışmaya katılan fotoğraf sanatçılarını tebrik etti. Prof. Atsü, “Değerli seçici kurul üyelerimiz uzun saatler süren titiz bir çalışmayla fotoğrafları değerlendirerek en iyilerini seçmeye çalıştı. Emeklerinden ötürü hepsine şükranlarımı sunuyorum. Bu yarışma ile toplumsal hafızaya önemli bir miras bırakmış olduk. Önümüzdeki yıllarda farklı temalarda yarışmalar gerçekleştirmeyi, ödül töreni ve sergi açılışını üniversitemizde yüz yüze yapmayı ümit ediyorum” dedi.

  Yarışmanın yürütücülüğünü yapan İstanbul Kent Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilara Özer ise pandemi sürecinde en fazla engellenmişlik duygusunun deneyimlendiğini belirterek şunları söyledi:

  “Dışarı çıkmak, yürümek, arkadaşlarımızla buluşmak, okula gitmek, spor yapmak gibi alışkın olduğumuz yaşantılar karşısına pandemi engeli çıktı. Büyük kısıtlılıklar ve engellenmişlik duygusu içinde de olsak yaşam devam ediyor. Hem de içinde barındırdığı tüm güzellikleriyle öğrenerek, gelişerek, insanın insana ihtiyacını deneyimleyerek. Biz de bu amaçla fotoğraf sanatı yolu ile pandemi sürecinde her şeye rağmen yaşamın devamlılığına ve güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla böyle bir yarışma gerçekleştirdik. Tüm katılımcılara teşekkür ederim.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler