TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerModa ve KadınPandemi 2021 makyaj trendlerini sadeleştirdi

Pandemi 2021 makyaj trendlerini sadeleştirdi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da makyajda kimi uygulamalar bir adım öne çıkmayı ve yılın trendi olmayı başardı. Pandemi 2021 makyaj trendlerini sadeleştirdi.

Pandeminin yarattığı zor koşulların devam ettiği 2021 yılı; rengarenk farlarla yapılan alışılmışın dışında göz makyajlarının, taze ve aydınlık görünümlü ciltlerin, belirgin göz pınarlarının ve koyu rujların yılı oldu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldırım Hacıabdullahoğlu, “2021’de pandemi makyaj trendlerini sadeleştirdi. Özellikle sade makyajların kurtarıcısı olarak görülen koyu rujların en çok tercih edilen renklerinin başında ise elbette yılların eskitemediği kırmızı ruj geldi” dedi.

Bu yılın makyaj trendlerini değerlendiren New Well Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Hacıabdullahoğlu, “Bu yıl, renkli far paletlerinin devleştiği bir yıldı. Göz makyajları, mevsim renklerine ve alışılagelmiş göz makyajı rutinlerine sıkı sıkıya bağlı kalınmadan yapıldı. Çeşitli renklerin kullanımıyla göz makyajında sıradışılığın yakalanmaya çalışıldığı bu trend, birbirinden renkli farları bünyesinde barındıran paletlerin tercih edilme sebeplerinin de başında geldi” diye konuştu.

Pandemi 2021 makyaj trendlerini sadeleştirdi
Pandemi 2021 makyaj trendlerini sadeleştirdi

PANDEMİYLE BİRLİKTE AĞIR MAKYAJLAR RAFA KALKTI

Maske kullanımının hayatımızın kaçınılmaz bir parçası olmasının da etkisiyle, bol ürün kullanılarak yapılan ağır makyajların bu yıl rafa kaldırıldığını ifade eden Yıldırım Hacıabdullahoğlu “Cildin taze ve aydınlık görünmesi, ‘‘ince ten makyajı’’ kavramının hayatımıza girmesini sağladı. İnce yapıda ten ürünleri kullanılarak yapılan bu makyajla, cildin sağlıklı ve genç görüntüsünü desteklemek amaçlandı” dedi.

EN ÇOK ÖNE ÇIKARILAN BÖLGE GÖZ PINARLARI OLDU

Hacıabdullahoğlu, makyajda bir bölgenin diğer bölgelere kıyasla öne çıkarılmak istenmesi de yine bu yılın trend makyaj hamlelerinden biri olarak görüldüğünü belirterek, “En çok öne çıkarılan bölge, diğer pek çok yılın aksine, göz pınarları oldu. Hafif bir far dokunuşuyla devleşen göz pınarları, makyajın taşıyıcısı konumuna getirildi. Koyu rujlar bu yıl da vazgeçilmez kimliğini korudu ve star parça olmaya devam etti. Özellikle sade makyajların kurtarıcısı olarak görülen koyu rujların en çok tercih edilen renklerinin başında ise elbette yılların eskitemediği kırmızı ruj geldi” diye konuştu.

2021 ‘SADE MAKYAJ’ YILI OLDU

New Well ve 2021 makyaj trendlerinin kesişim noktalarına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

‘‘Makyaj trendleri her yıl kendini yenileyen dinamik bir yapıya sahip. Bu trendleri takip etmenin, trendlerin barındırdığı dinamizmi özümseyebilmekle doğrudan ilişkisi olduğunun farkında bir markayız. New Well olarak, geniş ürün gamı ve gündemi yakalayabilen yenilikçi kimliği sayesinde makyajda ne istediğini bilen tüketicilere aradıklarını kolaylıkla bulabilecekleri bir yelpaze sunuyoruz.’’

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler