TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
8.9 C
Ankara
10.8 C
İstanbul
15 C
İzmir
20 Ekim 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerPalandöken Kayak Merkezi'nde temizlik seferberliği

  Palandöken Kayak Merkezi’nde temizlik seferberliği

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünyanın sayılı kayak merkezlerinden Palandöken Kayak Merkezi’nde temizlik seferberliğinde poşet poşet çöp toplandı

  Kış turizmin gözde mekanlarından Palandöken‘e araçlarla gelen, yaşları 6 ile 25 arasında değişen 6’sı Mısırlı üniversite öğrencisi olmak üzere toplam 70 izci, burada bindikleri gondol ile Palandöken’in doruklarına çıktı. İzciler, irili ufaklı tüm çöp ve atıkları, yanlarına aldıkları poşetlere doldurdu. Denizden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Dağı’nda gün boyu çöp toplayan izciler, yorgunluklarını Palandöken’in eteklerinde oyunlar oynayarak attı.

  Palandoken kayak merkezinde temizlik seferberligi 3 - yerel haberler - haberton
  “El birliğiyle dağda temizlik harekatı yaptık “

  Erzurum İzci Kulübü lideri Özcan Işık, “Erzurum‘un bacasız fabrikası olan Palandöken, sezon hazırlıklarına başlarken biz izciler de sık sık yaptığımız Palandöken temizliğinden birini daha gerçekleştirdik. Kayak sezonu gelmeden önce yerli- yabancı turistler Palandöken’e gelecek ve onların buraları temiz görmesi için hep beraber, el birliğiyle dağda temizlik harekatı yaptık. Bu çalışmaya aralarında Mısırlı öğrencilerin de bulunduğu 70 izci katıldı” diye konuştu.

  İzci Senanur Kılınçarslan da “Erzurumlu izcileri olarak birçok faaliyetlere katılıyoruz. Bugün de Palandöken’de kış temizliği yaptık. Poşetlerle çöp topladık. Bunu tamamen gönüllü olarak yapıyoruz. Etkinliklerimize herkesi bekliyoruz” dedi.

  Erzurumlu üniversite öğrencisi Nur Arfat ise “Erzurum İzcilik Kulübü’nde görev alıyorum. Palandöken dağımızda kışa hazırlık için temizlik yaptık. Temizlik sonrası oyunlar oynayarak güzel bir gün geçirdik” diye konuştu. 

  Palandoken kayak merkezinde temizlik seferberligi 2 - yerel haberler - haberton
  ” Temizlik sonrası oyunlar oynayarak güzel bir gün geçirdik “

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler