TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaPolitikaCHP HaberleriÖztrak: Yapılması gereken seçimdir

  Öztrak: Yapılması gereken seçimdir

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Teknik olarak şunu söylüyoruz; artık yapılması gereken seçimdir” dedi

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın da aralarında bulunduğu CHP Ekonomi Masası heyeti, OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyaretin ardından konuşan Öztrak, sanayicilerin sorunlarını dinlediklerini, Türkiye’nin iyi yöneltildiği takdirde ekonomide dünyanın ilk 10’una girebileceğini söyledi. Öztrak, “OSTİM’i gelip gezdiğim zaman şunu gördüm; dünyadaki bütün savunma sanayiine buradan her türlü parça üretiliyor. Kolay değil bu noktaya gelmek. Şimdi Türk Lirası’nı pul edip, bu değerleri başkalarına kaptırmamamız, kendi şirketlerimizin yanında, arkasında durmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

  " yapılanların bir kısmına da baktığınız zaman; bunlarda büyük ölçüde hep seçimler yaklaştığında belli kesimlerin oylarını alabilmek için yapıldı"
  ” Yapılanların bir kısmına da baktığınız zaman; bunlarda büyük ölçüde hep seçimler yaklaştığında belli kesimlerin oylarını alabilmek için yapıldı”

  ‘BUNLAR HEP DOĞRU HAREKETLERDİ’

  Öztrak, 2018’den bu yana sürekli ekonomik anlamda tedbirler önerdiklerini belirterek, “Dediklerimizin çoğu yapılmadı. Yapılanların bir kısmına da baktığınız zaman; bunlarda büyük ölçüde hep seçimler yaklaştığında belli kesimlerin oylarını alabilmek için yapıldı. ‘Asgari ücreti yükselt’ dedik, seçim zamanı yükselttiler. ‘Emeklilere ikramiye ver’ dedik, seçim zamanı ikramiye verdiler. Bunlar, hep doğru hareketlerdi. Ama onun dışında söylediklerimizin hiçbirini yapmadılar. Bugün geldiğimiz yerde artık ne bu yönetime ne de bu yönetimin kadrolarına güven kalmamıştır. Onun için teknik olarak şunu söylüyoruz; artık yapılması gereken seçimdir. Seçim ‘bu tür ekonomik krizlerde krizi daha ağırlaştırır’ derler. Fakat bu krizin arkasındaki en önemli sorun güven olduğu için çıkışı sağlayacak olan seçimdir” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler